Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która polega na przebyciu wielu kilometrów (powyżej 40 km.), w nocy, w samotności, w skupieniu, w mieście i poza nim, rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Ekstremalna Droga Krzyżowa to droga ludzi pracujących nad sobą, gotowych na zmianę swojego życia… Najpierw jednak gotowych na utratę komfortu życia, aby jeszcze bardziej otworzyć się na działanie Pana Boga, który tych zmian dokonuje!
EDK to nie dogadzanie, ale stawianie wymagań. To nie komfort, lecz ból! Ból, który nie jest w ogóle porównywalny do bólu jaki przeżywał w czasie męki i śmierci na krzyżu Jezus Chrystus! Pokonaj ból, aby tak jak Chrystus zwyciężyć i wygrać swoje życie!
W tym roku jest niesamowita okazja, aby wyruszyć w trasę EDK z naszej parafii. Pomysł na stworzenie trasy powstał kiedy to grupa parafian brała udział w poprzednich edycjach tego wydarzenia z innej parafii we Wrocławiu. Zapragnęła ona, aby stworzyć trasę, łączącą dwie parafie prowadzone przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo – naszą św. Józefa Rzemieślnika na Przedmieściu Oławskim oraz św. Anny na Oporowie.
Trasa: FIOLETOWA – św. Wincentego a Paulo
Tak powstała trasa FIOLETOWA – św. Wincentego a Paulo, która wiedzie głównie przez drogi o podłożu asfaltowym między miejscowościami znajdującymi się na południe od Wrocławia. Swój początek ma we Wrocławiu i koniec we Wrocławiu.
PRZEBIEG TRASY: Wrocław (św. Józef Rzemieślnik) – Wrocław Księże Małe – Mokry Dwór – Trestno – Blizanowice – Siechnice – Św. Katarzyna – Łukaszowice – Turów – Żórawina – Rzeplin – Komorowice – Ślęza – Wrocław Klecina – Wrocław (św. Anna)
Trasa symbolizuje wyjście poza swoją strefę komfortu (poza granice miasta), aby wrócić do swojej codzienności (miasta) pięknie przemienionym! Dlatego to co najistotniejsze dla uczestnika tej trasy EDK powinno dziać się poza miastem! Stacje Drogi krzyżowej znajdują się przy kościołach lub przy przydrożnych krzyżach (jedna stacja przy cmentarzu).
APLIKACJA: W wędrówce i rozważaniu stacji Drogi Krzyżowej pomoże nam aplikacja EDK, w której będziemy mieli dostęp do śladu GPS oraz treści przygotowanych rozważań w wersji do przeczytania lub odsłuchania. Zalecamy zainstalowanie aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.edk&pcampaignid=web_share
TERMIN: 22 marca 2024 r. (piątek).
Ekstremalną Drogę Krzyżową zaczynamy wspólną Eucharystią o godz. 18:00.
Więcej informacji o inicjatywie EDK: www.edk.org.pl
ZAPISY na trasę FIOLETOWĄ Św. Wincentego a Paulo: https://trasy.edk.org.pl/areas/wroclaw-misjonarze/route/fioletowa-sw-wincentego-a-paulo
Wyrusz w drogę. Nie zadowalaj się dyskutowaniem; nie czekaj, aby zrobić coś dobrego, na okazje, które może nigdy się nie pojawią. Już nadszedł czas działania! JPII
Podejmij wyzwanie i otwórz się na zmianę swojego życia, dzięki działaniu dobrego BOGA!
POWRÓT: Ostatnia stacja Drogi krzyżowej znajduje się przy parafii św. Anny na Oporowie. Blisko parafii na Alei Piastów znajdują się przystanki autobusowe linii 119, 143, 251, oraz A. Na skrzyżowaniu ulic: Karmelkowa – Aleja Piastów – Wiejska – Ludwika Solskiego, można skorzystać z komunikacji autobusowej linii: 107, 119, 125, 132, 143, 251, 257, 319, 607, 907, 947, oraz A. Z parafii łatwo dojść do pętli tramwajowej/autobusowej znajdującej się na ul. Grabiszyńskiej. Stamtąd można jechać następującymi liniami autobusowymi: 107, 119, 125, 143, 251, 319 oraz liniami tramwajowymi: 4, 5, 11, 20.
BEZPIECZEŃSTWO: Trasa przebiega głównie przez drogi asfaltowe. Dla bezpieczeństwa należy zadbać o rzeczy odblaskowe, tj. koszulki, opaski, itp.! Najlepiej mieć ze sobą lampkę zakładaną na głowę ze światłem białym i czerwonym.