luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

S. Nulla Garlińska – świadek cudu bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego

19.02.2024

W Niedzielę Wielkiego Postu gościliśmy w naszej parafii s. Nullę Garlińską, wraz ze swoją Wspólnotą Sióstr Uczennic Krzyża z Wrocławia. Siostra dzieliła się swoim świadectwem powołania i uzdrowienia z choroby nowotworowej za wstawiennictwem bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Cud ten, potwierdzony przez Kościół, posłużył w procesie beatyfikacyjnym Prymasa Tysiąclecia.

Dziękujemy Siostrom za obecność i świadectwo!

“Od 1989 roku żyję z przekonaniem, że Bóg uczynił wobec mnie cud uzdrowienia. To przeświadczenie dotyczy nie tylko nocy z 14 na 15 marca 1989 roku. Na moje uzdrowienie składa się cały ciąg zdarzeń medycznych, od postawienia diagnozy w 1988 roku, operacji, leczenia onkologicznego w Szczecinie i Gliwicach. Kluczową rolę odegrała modlitwa sióstr i wiele innych osób przez wstawiennictwo kardynała Wyszyńskiego. Tę pewność przypieczętował Kościół po wnikliwym zbadaniu dokumentacji i przesłuchaniu świadków, wydając dekret o cudownym uzdrowieniu. Bóg uzdrawia, przez kogo chce. Wspólnota wybrała kardynała Wyszyńskiego, bo był nam duchowo najbliższym ojcem i nieustannie w różnych sprawach do niego się modlimy.”

(s. Nulla udzielając wywiadu z p. Aleksandrą Bałoniak. Wywiad umieszczony w książce: “Cud Kardynała Wyszyńskiego – Uzdrowienie siostry Nulli”)

Cuda na prawdę się zdarzają, tylko musimy w nie uwierzyć! Niech świadectwo s. Nulli dociera do zakamarków serc wszystkich naszych parafian!

Skip to content