maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Boże Ciało 2024

30.05.2024

Przez cały rok to my wychodzimy z naszych domów w kierunku Kościoła. Raz w roku Bóg z Kościoła wychodzi ku nam. Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest dniem, kiedy z odwagą i miłością możemy świadczyć o naszej wierzy w obecność Boga pod postacią chleba i wina. Wierzymy w Boga, tak bliskiego, pokornego i małego, że z miłości do człowieka pozostał w odrobinie chleba, aby zaspokoić każdy głód serca.

Procesja Bożego Ciała jest konkretnym zaproszeniem Jezusa do naszych środowisk, aby otoczył błogosławieństwem naszą parafię, nasze domy, szkoły, zakłady pracy i wszystkie te miejsca, w których przebywamy na co dzień. Kiedy świat daje nam na co dzień tysiące reklam, my światu pokazujemy Jezusa Chrystusa. Jest to publiczna manifestacja wiary. Jest to również okazja, aby każdy mógł zapytać siebie, jakie miejsce w jego życiu duchowym zajmuje Chrystus ukryty w Najświętszym Sakramencie.

Tradycyjnie jak co roku, nasza procesja przebiegła ulicą Krakowską, Na Niskich Łąkach i na ulicy Rakowieckiej. Przy ostatnim ołtarzu została odprawiona Msza św.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Nasze podziękowania kierujemy do wszystkich parafian zaangażowanych w organizację procesji, budujących ołtarze, radzie parafialnej, niosących sztandary i feletrony, Paniom niosącym różaniec, dzieciom komunijnym i dziewczynkom sypiącym kwiaty. Dziękujemy przedstawicielom Policji za zabezpieczenie całej trasy procesji.

Szczególne podziękowania kierujemy do Służby Liturgicznej Ołtarza, która jak zawsze pięknie pomaga nam liturgicznie przeżyć ważne wydarzenia parafialne. Ministranci i ministrantki służyli w swoich nowych strojach.

Skip to content