Strona główna | Ogłoszenia | Intencje | Gazetka

Login:
Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2017
 
 
 
 
 
2016
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2015
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2014
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Msze Święte:


   Niedziele i Święta:

7:30, 9:30, 11:00 (dla dzieci), 12:30, 18:00
 

 

   Dni powszednie:

 8:30 i 18:00


Spowiedź Święta:


Codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
W pierwszy piątek od godz. 8:00 i od godz. 17:00

Kancelaria:
 

   poniedziałki i czwartki:

18:30 - 19:30


   soboty:

9:00 - 9:30

 

 

Adres:


ul. Krakowska 44/46
50-425 Wrocław
tel. (71) 342-69-70

Archidiecezja Wrocławska
Archidiecezja Wrocławska
Zgromadzenie Misji
Zgromadzenie Misji
Seminarium Księży Misjonarzy
Seminarium Księży Misjonarzy
Rodzina Wincentyńska
Rodzina Wincentyńska

Radio Rodzina
Radio Rodzina
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny
Katolicka Agencja Informacyjna
Katolicka Agencja Informacyjna
Brewiarz
Brewiarz


 
Witaj na stronie - Strona parafii św. Józefa Rzemieślnika

Logo roku 2017

 

Modlitwa na Rok Jubileuszowy 2017

 

Boże, Miłosierny Ojcze, Ty posłałeś Twojego Syna jako Zbawiciela świata, i wybrałeś nas, aby głosić Ewangelię ubogim. Prosimy Cię o światło Twojego Ducha, aby oświecił nasze umysły, wzmocnił naszą wolę i uczynił nas uległymi wobec Twoich natchnień, abyśmy byli uważni na wołanie Ewangelii i Kościoła, i rozpoznawali znaki czasów.

Przeżywając czterechsetlecie wincentyńskiego charyzmatu, otwórz nasze serca na Twoją łaskę. Niech będzie to czas jedności i uczestnictwa tak, abyśmy byli proroczymi świadkami Twojej miłości do całego świata. Żyjąc w ciągłym stanie odnowy pozostańmy wierni charyzmatowi św. Wincentego w epoce nowej ewangelizacji.

O Pani od Cudownego Medalika, pomóż nam nieść radość Ewangelii aż po krańce ziemi, tak, aby nikt nie był pozbawiony Twojego światła, a ubodzy byli w centrum Kościoła i naszego życia.

Amen.

 
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła - 18 czerwca 2017 r.

                                                                      

         Przez Krew Chrystusa Bóg zawarł z ludźmi Nowe Przymierze i ustanowił Nowy Lud Boży - Kościół. Do Kościoła wchodzimy przez wiarę zbudowaną na fundamencie apostołów. Nasza niedzielna Eucharystia ma być znakiem Nowego Przymierza, bo gromadzimy się jako Lud Boży, by składać dziękczynienie i wypełniać misję kapłańską wobec całego świata.

Ogłoszenia.

 

1.     Jeszcze raz serdeczne: „Bóg zapłać!” dla wszystkich, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego przeżycia procesji Bożego Ciała. Bogu chwała i dzięki za naszą wspólną modlitwę na ulicach naszej parafii. Trwajmy w tym duchu uczestnicząc w oktawie Bożego Ciała. Dzisiaj procesja pół godziny przed mszą św. wieczorną o godz. 17.30, a do czwartku włącznie, procesja Eucharystyczna po mszy św. wieczornej. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

2.     Nabożeństwaczerwcowe ku czci NSPJ odprawiamy w niedzielę i uroczystości pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, w dni powszednie po mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

3.     W tygodniu w liturgii:

·        środa, 21.06 - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

·        piątek, 23.06 - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

·        sobota, 24.06 - uroczystośćNarodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej;

4.     Spotkanie Grupy modlitewnej św. Ojca Pio odbędzie sie w najbliższy czwartek 22 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

5.     Kończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Nauczycieli, Rodziców i Uczniów do wspólnej modlitwy we czwartek 22 czerwca podczas mszy św. o godz. 18.00 na zakończenie oktawy Bożego Ciała, by wspólnie prosić o błogosławieństwo Boże na czas wakacji.

6.     W piątek 23 czerwca, przypada Dzień Ojca, w naszych modlitwach polecajmy, przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa, każdego tatę proszą o błogosławieństwo Boże dla żyjących ojców i łaskę życia wiecznego dla zmarłych.

7.     W przyszłą niedzielę 25 czerwca LSO wyjeżdża na Turniej Sportowy o Puchar Księdza Wizytatora Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Jednocześnie jest to wakacyjny wyjazd w podziękowaniu za całoroczną służbę przy ołtarzu.

8. Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 17.06.2017 12:13   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 11 czerwca 2017 r.

                                                                      

         Bóg jest tajemnicą. Objawił jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać wszystkim udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca.

         W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę ofiarę, trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca.

Ogłoszenia.

1.     Nabożeństwaczerwcowe ku czci NSPJ odprawiamy w niedzielę i uroczystości pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, w dni powszednie po mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

2.     W tygodniu w liturgii:

·        wtorek, 13.06 - wspomnienie św. Antoniego z Padwy; kapłana i doktora Kościoła. Jest to 13 dzień miesiąca czerwca. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 połączoną nabożeństwem czerwcowym i nowenną fatimską wraz z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

·        środa, 14.06 - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

·        czwartek, 15.06 - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 12.00 (przy kapliczce na zakończenie procesji) i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 9.30, wyznając naszą wiarę, pójdziemy za Chrystusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii: Krakowską, Na Niskich Łąkach, Rakowiecką. W tych samych miejscach, co zawsze ustawmy ołtarze: pierwszy na parkingu przy kościele; drugi Na Niskich Łąkach koła domu Państwa Nawolskich - o pomoc w przygotowaniu prosimy Gospodarzy oraz osoby z Apostolatu Maryjnego i Żywego Różańca; trzeci przy domu Państwa Zientarów ul. Rakowiecka - o pomoc w przygotowaniu prosimy Gospodarzy i Sąsiadów; czwarty przy kapliczce - o pomoc w przygotowaniu prosimy Państwa Białuckich, osoby z Caritasu oraz Sąsiadów. Gorąca prośba o przygotowanie baldachimu, sztandarów, chorągwi, figurek. Zapraszamy do procesji: dorosłych, młodzież, dzieci, LSO do asysty, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, dziewczynki do sypania kwiatków. Niech nasze zaangażowanie w przygotowanie i przeżycie tej procesji, będzie prawdziwym wyznaniem wiary! W Oktawie Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna w tygodniu, w dni powszednie, po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę, pół godziny przed mszą św. wieczorną, o godz. 17.30.

·        sobota, 17.06 - wspomnienieśw. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

3.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 10.06.2017 12:24   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 4 czerwca 2017 r.

                                                                      

         Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego — święto umocnienia Kościoła, święto jedności wszystkich ochrzczonych. I my zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym, prowadzi nas do pełni miłości i prawdy. Prośmy Boga, by oczyścił nasze serca ogniem Ducha Świętego i uczynił nas swoją świątynią, byśmy byli znakiem jedności całego świata.

 

Ogłoszenia.

 

1.     Nabożeństwaczerwcowe ku czci NSPJ odprawiamy w niedzielę i uroczystości pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, w dni powszednie po mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

2.     W tygodniu w liturgii:

·        poniedziałek, 5.06 - święto NMP Matki Kościoła;

·        czwartek, 8.06 - święto Jezusa Chrystusa najwyższego i Wiecznego Kapłana;

·        sobota, 10.06 - wspomnienie bł. Bogumiła, kapłana;

3.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

4.     W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy: † Zygmunt Charchut. Wieczny odpoczynek…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 02.06.2017 10:16   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 28 maja 2017 r.

                                                                      

         Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia - być razem z Bogiem.     Abyśmy więc mogli być kiedyś razem z Bogiem, już teraz dajemy wyraz oczekiwaniu, przychodząc na Mszę św. I chociaż Go nie widzimy, wierzymy, że zawsze jest z nami obecny.

Ogłoszenia.

 

 

1.     Nabożeństwa majowe ku czci NMPdzisiaj o godz. 17.30, w tygodniu do środy włącznie po Mszy św. wieczornej.

2.     W tygodniu w liturgii:

·        poniedziałek, 29.05 - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

·        środa, 24.05 - święto Nawiedzenia NPM;

·        czwartek, 1.06 - wspomnienie św. Justyna, męczennika

·        sobota, 3.06 - wspomnienie świętych Karola Lwangi i Towarzyszy; męczenników

3.     We wtorek, 30.05 - ostatni miesiąca, modlitwa wypominkowa za zmarłych o godz. 17.30, później msza św. wspólna w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w wypominach. Kartki z imionami naszych zmarłych można złożyć przed nabożeństwem do zakrystii.

4.     Od czwartku 1 czerwca rozpoczniemy odprawiać nabożeństwa ku Czci NSPJ w niedzielę i uroczystości pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, w dni powszednie po mszy św. wieczornej o godz. 18.30

5.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do NSPJ w pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 8.30. W pierwszy piątek kapłani odwiedzą chorych z Komunią św. po domach. Nabożeństwo Fatimskie w pierwszą sobotę  miesiąca po mszy św. o godz. 8.30. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed liturgią.

6.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

7.     W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy: † Jadwiga Chmieluska. Wieczny odpoczynek…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 27.05.2017 16:03   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocy - 21 maja 2017 r.

                                                                      

         Okres wielkanocny, który przeżywamy, to szczególny czas świętowania zwycięstwa Jezusa Chrystusa nad grzechem, złem i śmiercią.

        Jest to również czas świętowania i oczekiwania na przyjście Nowego Pocieszyciela - Ducha Świętego, który poprzez swoje dary odnawia wspólnotę Kościoła. To On, Duch Święty uzdalnia nas wierzących do świadczenia o Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym wobec współczesnego świata.

 

Ogłoszenia.

 

 

1.     Zgodnie z zapowiedzą w dzisiejszą niedzielę Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, rozprowadzać będzie ulotki z apelem o finansowe wsparcie na rzecz placówek dla bezdomnych prowadzonych przez Towarzystwo.

2.     Dzisiaj także jest jeszcze czynna w sali parafialnejWystawa Ornatów, przygotowana z racji Nocy Muzeów. Zapraszamy do zwiedzania.

3.     W tygodniu w liturgii:

·        środa, 24.05 - wspomnienieNPM Wspomożycielki Wiernych;

·        piątek, 26.05 - wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu przypada Dzień Matki, pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach, wypraszając potrzebne łaski i zdrowie dla żyjących mam i łaskę życia wiecznego dla tych mam, które odeszły już do wieczności.

4.     Nabożeństwa majowe ku czci NMPodprawiamy w niedziele pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

5.     Spotkanie Grupy modlitewnej św. Ojca Pio odbędzie sie w najbliższą środę 24 maja br. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

6.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

7.     W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy: † Józef Gniadek, † Krzysztof Ratajczak. Wieczny odpoczynek…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 20.05.2017 11:46   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocy - 14 maja 2017 r.

                                                                      

                W niedzielę — dzień zmartwychwstałego Chrystusa — gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie.

 

Ogłoszenia.

 

 

1.     Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość I Komunii. Polecajmy Panu Bogu dzieci, które na Mszy św. o godz. 11.00 przyjmą (przyjęły) po raz pierwszy Chrystusa do Swoich serc, prosząc, aby przez całe życie trwały w przyjaźni z Jezusem. Do czwartku włącznie dzieci pierwszokomunijne uczestniczyć będą we Mszy św. wieczornej przeżywając swój Biały Tydzień, zakończony w najbliższy piątek pielgrzymką do Częstochowy do Tronu Jasnogórskiej Pani.

2.     Dzisiaj też na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnego wielbienia Pana Boga wraz młodzieżowym zespołem muzycznym. Po Mszy św. wspólna agapa w kawiarence.

3.     Nabożeństwa majowe ku czci NMPodprawiamy w niedziele pół godziny przed Mszą św. wieczorną  o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

4.     We wtorek, 16.05 w liturgii święto św. Andrzeja Boboli, kapłana męczennika, Patrona Polski.

5.     Noc Muzeóww ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów to jedno z najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych na świecie. 20-go maja 2017 odbędzie się po raz 21. w Europie, po raz 12. we Wrocławiu, a po raz 3. w Kościele św. Józefa Rzemieślnika przy Zgromadzeniu Misji św. Wincentego a Paulo. Z tej okazji zapraszamy do Kościoła na wykłady i koncerty zwieńczone Mszą z Adoracją oraz na zwiedzenie Wystawy Ornatów w Muzeum Parafii. Początek wydarzenia o godzinie 20.30, a pełny program znajduje się na stoliku z prasą, na tablicy z ogłoszeniami i na stronie internetowej.

6.     W przyszłą niedzielę Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, za zgodą Kurii Metropolitarnej Wrocławskiej, rozprowadzać będzie ulotki z apelem o finansowe wsparcie na rzecz placówek dla bezdomnych prowadzonych przez Towarzystwo.

7.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 13.05.2017 12:46   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna - 7 maja 2017 r.

                                                                      

        Chrystusa, który został ukrzyżowany, Bóg uczynił Panem i Mesjaszem. Jest On dlatego naszym Pasterzem i bramą prowadzącą do zbawienia.

         Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza, mamy modlić się za kapłanów, których Chrystus powołał jako swoich pasterzy. Mamy także prosić, by nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa będą głosić Ewangelię i uobecniać Jego ofiarę.

        

Ogłoszenia.

 

 

1.     Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Tradycyjnie zbiórka ofiar dla naszego Caritas Parafialnego na rzecz działalności charytatywnej. Bóg zapłać za ofiarność

2.     Jutro w poniedziałek, 8.05 uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

3.     W sobotę przypada 13 dzień miesiąca maja. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 połączoną nabożeństwem majowym i nowenną fatimską wraz z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

4.     W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii Św. Pamiętajmy w modlitwach o dzieciach, które po raz pierwszy przyjmą Chrystusa Eucharystycznego do swoich serc. Aby umożliwić jak najlepszy udział rodzinom i gościom dzieci pierwszokomunijnych, prosimy, aby pozostali wierni wybrali wyjątkowo inną godzinę Mszy św.

5.     Nabożeństwa majowe ku czci NMPodprawiamy w niedziele pół godziny przed Mszą św. wieczorną  o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

6.     Specjalistyczny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach ogłasza nabór do szkoły dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym. Zainteresowani szczegóły znajdą na plakacie wywieszonym w gablotce.

7.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

8.     W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy: † Józefę Pilis. Wieczny odpoczynek…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 06.05.2017 15:44   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2017 r.

                                                                      

        Po zmartwychwstaniu Chrystus ukazał się apostołom, ofiarowując im pokój. My też potrzebujemy takiego spotkania. Właśnie po to zgromadziliśmy się na Ofierze Eucharystycznej. Za chwilę On sam przyjdzie pod postacią chleba i wina, by nas pokrzepić i umocnić.

        

Ogłoszenia.

 

 

1.     W tygodniu w liturgii:

·        poniedziałek, 1.05 - w naszej wspólnocie Parafialnej uroczystość ku czci patrona naszego kościołaśw. Józefa Rzemieślnika. W ten dzień uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.00. Natomiast główne uroczystości ku czci Patrona naszej Parafii, połączone z Jubileuszem 400-lecia Charyzmatu Wincentyńskiego, przeżywać będziemy w najbliższą niedzielę 7 maja br. W naszej Parafii gościć będziemy Ks. dr Pawła Holca, CM -  Superiora Domu Stradomskiego i Rektora ITKM w Krakowie, który wygłosi dla nas okolicznościowe Słowo oraz będzie przewodniczył Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 12.30, zakończonej procesją Eucharystyczną wokół kościoła i uroczystym Te Deum. Gorąca prośba o przygotowanie baldachimu i sztandarów na procesję.

·        wtorek, 2.05 - wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;

·        środa, 3.05 - uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego.

·        czwartek, 4.05 - wspomnienie św. Floriana, męczennika;

·        sobota, 6.05 - święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

·        niedziela, 7.05 - pierwszą miesiąca maja - zmiana tajemnic różańcowych połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Tradycyjnie zbiórka ofiar dla naszego Caritas Parafialnego na rzecz działalności charytatywnej.

2.     Nabożeństwa majowe ku czci NMPodprawiać będziemy w niedziele i uroczystości pół godziny przed Mszą św. wieczorną  o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do NSPJ w pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 8.30. W pierwszy piątek kapłani odwiedzą chorych z Komunią św. po domach. Nabożeństwo Fatimskie w pierwszą sobotę  miesiąca po mszy św. o godz. 8.30. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed liturgią.

4.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 29.04.2017 11:04   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

Strona:

Archiwum newsów
 
Sebastian Skowron ® All Rights Reserved
Logo Facebook

PAXcms. 0.0054

page counter