Strona główna | Ogłoszenia | Intencje | Gazetka

Login:
Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2017
 
 
 
 
 
2016
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2015
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2014
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Msze Święte:


   Niedziele i Święta:

7:30, 9:30, 11:00 (dla dzieci), 12:30, 18:00
 

   Dni powszednie:

 8:30 i 18:00


Spowiedź Święta:


Codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
W pierwszy piątek od godz. 8:00 i od godz. 17:00

Kancelaria:
 

   poniedziałki i czwartki:

18:30 - 19:30


   soboty:

9:00 - 9:30

 

Adres:


kontakt@misjonarze-wroclaw.pl
ul. Krakowska 44/46
50-425 Wrocław
tel. (71) 342-69-70

Archidiecezja Wrocławska
Archidiecezja Wrocławska
Zgromadzenie Misji
Zgromadzenie Misji
Seminarium Księży Misjonarzy
Seminarium Księży Misjonarzy
Rodzina Wincentyńska
Rodzina Wincentyńska

Radio Rodzina
Radio Rodzina
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny
Katolicka Agencja Informacyjna
Katolicka Agencja Informacyjna
Brewiarz
Brewiarz


 
Witaj na stronie - Strona parafii św. Józefa Rzemieślnika

Logo roku 2017

 

Modlitwa na Rok Jubileuszowy 2017

 

Boże, Miłosierny Ojcze, Ty posłałeś Twojego Syna jako Zbawiciela świata, i wybrałeś nas, aby głosić Ewangelię ubogim. Prosimy Cię o światło Twojego Ducha, aby oświecił nasze umysły, wzmocnił naszą wolę i uczynił nas uległymi wobec Twoich natchnień, abyśmy byli uważni na wołanie Ewangelii i Kościoła, i rozpoznawali znaki czasów.

Przeżywając czterechsetlecie wincentyńskiego charyzmatu, otwórz nasze serca na Twoją łaskę. Niech będzie to czas jedności i uczestnictwa tak, abyśmy byli proroczymi świadkami Twojej miłości do całego świata. Żyjąc w ciągłym stanie odnowy pozostańmy wierni charyzmatowi św. Wincentego w epoce nowej ewangelizacji.

O Pani od Cudownego Medalika, pomóż nam nieść radość Ewangelii aż po krańce ziemi, tak, aby nikt nie był pozbawiony Twojego światła, a ubodzy byli w centrum Kościoła i naszego życia.

Amen.

 

 
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Zwykła  - 14 stycznia 2018 r.

                                                                      

         Przez wiarę jesteśmy wezwani do dawania świadectwa o Chrystusie, by inni uwierzyli, a zbawienie jakie dał nam Bóg dotarło na cały świat. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stajemy przed ołtarzem, aby moc tej ofiary uczyniła nas apostołami Chrystusa — Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata.

 

 

Ogłoszenia.

 

 

1.     W tygodniu w liturgii:

·        środa, 17.01 - wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego, opata;

·        piątek, 19.01 - wspomnienie obowiązkowe św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

2.     Ostatnie dni odwiedzin duszpasterskich – kolędy. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i modlitwy. W dniu dzisiejszym pragniemy z błogosławieństwem Bożym odwiedzić mieszkańców ulic: Rakowiecka - Malinowe Zacisze, Okólna, Na Grobli. Dzisiaj kolęda od godz. 15.00. Jutro w  poniedziałek, 15.01 - kolęda dodatkowa na zgłoszenia indywidualne od godz. 16.00.

3.     Od poniedziałku, 15.01 - Msze św. wieczorne odprawiać będziemy o godz. 18.00. Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałek i czwartek w godz. od 18.30 do 19.30, w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.

4.     Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej uprzejmie informuje, że w dniach od 18 do 25 stycznia obchodzony będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tego Tygodnia brzmi: Pojednanie - miłość Chrystusa przynagla nas. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan to czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach i innych spotkaniach.

5.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem : „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 13.01.2018 12:38   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela 7 stycznia 2018 r. - Święto Chrztu Pańskiego

 

         Dzisiejsze święto jest wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie, w czasie którego Bóg Ojciec objawił ludzkości, kim jest Jezus z Nazaretu.            

        Chrzest w Jordanie był uroczystą inauguracją posłannictwa Jezusa jako Mesjasza potwierdzoną przez Boga Ojca. I my przez chrzest i pokorną służbę dla braci stajemy się umiłowanymi synami Ojca.

 Ogłoszenia.

 

 

1.     W dniu dzisiejszym, kiedy przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, warto przypomnieć kilka spraw dotyczących tego tak ważnego sakramentu. Chrzest Św. zgłaszają w kancelarii parafialnej Rodzice dziecka, przynajmniej na dwa tygodnie przed planowanym dniem Chrztu Św. Terminy Chrztu Św. w naszym kościele to: trzecia niedziela miesiąca podczas Mszy św. o godz. 12.30 lub druga sobota miesiąca podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 – wielka prośba, starajmy trzymać się tych terminów. Na Rodziców Chrzestnych prośmy ludzi wierzących i praktykujących, aby byli dla chrzczonego dziecka świadkami wiary i wzorem życia chrześcijańskiego.

2.     Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i modlitwy. W najbliższym czasie pragniemy odwiedzić kolejne domy i mieszkania Drogich Parafian niosąc błogosławieństwo Boże.  Plan kolędy na kolejne dni jest następujący:

·        Niedziela, 7.01 - ul. Chudoby numery nieparzyste od 3 do 11;

·        Poniedziałek, 8.01 - ul. Brzeska;

·        Wtorek, 9.01 - ul. Kościuszki numery parzyste od 176 do 186;

·        Środa, 10.01 - ul. Kościuszki numery parzyste od 188 do 198 oraz numery nieparzyste od 171 do 173;

·        Czwartek, 11.01 - ul Kościuszki numery nieparzyste od 169 do 181;

·        Piątek, 12.01 - ul. Międzyrzecka, Niskie Łąki;

·        Sobota, 13.01 - ul. Rakowiecka;

·        Niedziela, 14.01 - ul. Rakowiecka - Malinowe Zacisze, Okólna, Na Grobli;

·        Poniedziałek, 15.01 - kolęda dodatkowa na zgłoszenia indywidualne;

Szczegółowy plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz dostępny na naszej internetowej stronie parafialnej. W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty i niedziele od godz. 15.00.

3.     Pamiętajmy, że z racji kolędy, popołudniową Mszę św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku odprawiamy o godz. 15.00. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. We wszelkich sprawach prosimy kontaktować się telefonicznie.

4.    Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem.

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 05.01.2018 20:54   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela 1 stycznia Nowy Rok - Świętej Bożej Rodzicielki

 

 

Mamy już Nowy Rok. Stajemy u jego progu z modlitwą i Maryją, Świętą Bożą Rodzicielką, która wydała na świat Zbawiciela — Boga, który wszedł w czas człowieka, by go obdarzyć prawdziwym pokojem.

 

Ogłoszenia.

 

1.     Drodzy Siostry i Bracia, Goście, Drodzy Parafianie: w pierwszym dniu Nowego Roku, pragniemy jako duszpasterze, dołączyć do wszystkich składanych życzeń i nasze życzenia: niech rozpoczęty w imię Boże Nowy Rok Pański 2018 będzie dla wszystkich szczęśliwy i zdrowy. Każdy dzień niech będzie wypełniony planami i zamiarami, które z Bożą pomocą niech się zrealizują dla dobra Waszego, Waszych rodzin, Wspólnoty Parafialnej, Ojczyzny i Kościoła. Niech Maryja, Święta Boża Rodzicielka, wyprasza wszelkie potrzebne łaski i dary. Z całego serca wszystkim – Szczęśliwego Nowego Roku – Szczęść Wam Boże!!!

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 31.12.2017 19:26   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Święto Świętej Rodziny - Niedziela 31.12. 2017 r.

  

     

W niedzielę Świętej Rodziny zgromadziliśmy się tutaj, na tym świętym miejscu jako jedna rodzina Boża, by wychwalać Ojca naszego, który jest w niebie. Niesiemy swoje codzienne sprawy: macierzyńskie, ojcowskie, rodzicielskie.

         Stańmy dziś z nimi przed Panem. Wpatrujmy się w radość, pokój, ład Rodziny Nazaretańskiej, by z tego przykładu przenieść choć odrobinę pod swój dach.

 

Ogłoszenia.

 

1.     Dzisiejsza niedziela to ostatni dzień starego roku. Na godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa dziękczynno–przebłagalnego, odprawianego na zakończenie roku. Niech będzie to okazja dla wszystkich, aby Bogu dziękować za ten mijający czas, przepraszać za zło i grzech oraz prosić o błogosławieństwo Boże na nadchodzący Rok Pański 2018.

2.     Jutro poniedziałek 1.01.2018 r. - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Jest to światowy dzień modlitw o pokój. Msze św. według porządku niedzielnego, nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do NSPJ w pierwszy piątek po Mszach św. o godz. 8.30 i 15.00. W pierwszy piątek kapłani odwiedzą chorych w domach z Komunią św. Natomiast na nabożeństwo Fatimskie w pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy wyjątkowo na godz. 17.30. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed liturgią.

4.     W sobotę, 6.01 -  Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, w naszej diecezji przeżywany jako Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Msze św. odprawiać będziemy według porządku niedzielnego. Składka z uroczystości Trzech Króli przeznaczona jest na cele misyjne związane z potrzebami diecezjalnymi i ogólnopolskimi. Na każdej Mszy św. święcić będziemy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów kreśląc inicjały imion Mędrców i bieżący rok, zaznaczymy, że w naszych domach przyjmujemy Chrystusa naszego Zbawiciela. Poświeconą kredę rozprowadzać będą ministranci przy wejściu do kościoła, a złożone z tej okazji ofiary, przeznaczone będą na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza.Na Mszę św. wieczorną na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków Grup Parafialnych. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe i  wspólne kolędowanie w naszej parafialnej kawiarence.

5.     Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i modlitwy. W najbliższym czasie pragniemy odwiedzić kolejne domy i mieszkania Drogich Parafian, dzieląc się troską o całą Wspólnotę Parafialną i niosąc błogosławieństwo Boże. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:

·        Wtorek, 2.01 - ul. Więckowskiego numery parzyste od 4 do 16 oraz numery nieparzyste od 3 do 15;

·        Środa, 3.01 - ul Więckowskiego numery parzyste od 20 do 34 oraz numery nieparzyste od 19 do 25;

·        Czwartek, 4.01 - ul. Więckowskiego numery nieparzyste od 27 do 37 oraz      ul. Wilcza;

·        Piątek, 5.01 - ul. Chudoby numery parzyste od 6 do 18 oraz numery nieparzyste od 13 do 15;

Szczegółowy plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz dostępny na naszej internetowej stronie parafialnej. W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty i niedziele od godz. 15.00.

6.     Pamiętajmy, że z racji kolędy, popołudniową Mszę św. w dni powszednie odprawiamy o godz. 15.00. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. We wszelkich sprawach prosimy kontaktować się telefonicznie.

7.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem.

8.     W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy:  † Franciszkę Żurawel. Wieczny odpoczynek…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 30.12.2017 14:06   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     Uroczystość Bożego Narodzenia - Poniedziałek 25.12. 2017 r.

 

                Przeżywamy dzień wielkiej, niepowtarzalnej radości, bo Bóg prze­mówił przez Syna. Przychodzimy dzisiaj, by słuchać Jego głosu, by przyjąć Go do domu swego serca, bo to małe dziecię to Słowo Przed­wieczne, nasz Bóg i Król całego świata. Niech więc świąteczna radość wypełni nasze serca. Niech ta ofiara będzie znakiem, że On przychodzi do swoich, a swoi Go przyjmują, jako Boga, Zbawiciela i Króla.

Ogłoszenia.

 

 

1.      „Dziś narodził się nam Zbawiciel". Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Pełni wiary i radości świętujmy ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn w nasze rodziny i serce każdego z nas. Szczęść Boże.

2.      Słowo wdzięczności wszystkim, którzy poświęcili swój czas, by wygląd naszego Parafialnego Kościoła i jego otoczenia, pomógł nam godnie przeżywać Uroczystość Bożego Narodzenia. Gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli swoje dary do kosza dla ubogich, okazując swoją wrażliwość na potrzeby najuboższych z naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję naszemu zespołowi Caritas, za poświęcony czas, siły i okazane serce ubogim naszej parafii, za rozprowadzanie świec wigilijnej pomocy dzieciom, kalendarzy i kartek świątecznych, za przygotowanie i rozprowadzenie paczek świątecznych, by każda rodzina naszej parafii mogła godnie przeżyć czas tych wyjątkowych rodzinnych świąt.

3.      Jutro wtorek 26.12 – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Obowiązuje również niedzielny porządek Mszy św. W ten świąteczny dzień naszymi ofiarami będziemy wspierać Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

4.      W tygodniu w liturgii:

·        środa, 27.12 - święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

·        czwartek, 28.12 - święto świętych Młodzianków, Męczenników;

5.      Od środy 27 grudnia br. rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie - kolędę. Pragniemy z błogosławieństwem i modlitwą dotrzeć do wszystkich Drogich Parafian. Z góry dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych serc i domów, za przygotowanie krzyża i świec, wody święconej, zeszytów do religii – przez dzieci i młodzież. W dni powszednie kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 16.00, w soboty i niedziele od godz. 15.00. Oto plan na najbliższe dni:

·        środa, 27.12 - ul. Traugutta nr parzyste 122-146, nr nieparzyste 125-127

·        czwartek, 28.12 - ul. Traugutta nr nieparzyste 129-141

·        piątek, 29.12 - ul. Traugutta nr nieparzyste 143-147 oraz ul. Krakowska nr 25, 27, 50, 66, 68

·        sobota, 30.12 - ul. Krakowska 84 - Krakowskie Tarasy

Plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz dostępny na naszej internetowej stronie parafialnej.

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 24.12.2017 15:16   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     IV Niedziela Adwentu - 24.12. 2017 r.

 

         Dzisiaj ostatnia niedziela adwentowego oczekiwania. W tę niedzielę czcimy Maryję, przez którą Zbawiciel stał się człowiekiem. Spełniły się zapowiedzi proroków, gdy Służebnica Pańska przyjęła Słowo przedwieczne, które w Niej stało się Ciałem.

         Uczymy się także wiary od Józefa, który w każdej sytuacji potrafi powiedzieć Bogu "tak" i przez to staje się świadkiem spełniających się mesjańskich nadziei.

Ogłoszenia.

 

1.      W dzisiejszą IV Niedzielę Adwentu przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte odprawiamy tylko do południa według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych. Nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00. W ten dzień zasiądziemy w naszych domach do świętej wieczerzy. Godnie przeżywajmy ten wyjątkowy dzień i wieczór, zachowajmy piękne zwyczaje wigilijne: wieczerzy niech towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego, łamanie opłatkiem, śpiewanie kolęd. Jako duszpasterze, zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie i duchowej łączności ze wszystkimi w naszej Wspólnocie Parafialnej.

2.      Jutro w poniedziałek 25.12, Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą św. Pasterską o północy. W ciągu dnia Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, z tym, że nie będzie Mszy Św. o 7.30.

3.      We wtorek 26.12, Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Obowiązuje również niedzielny porządek Mszy św. W ten świąteczny dzień naszymi ofiarami będziemy wspierać Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

4.      W tygodniu w liturgii:

·        środa, 27.12 - święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

·        czwartek, 28.12 - święto świętych Młodzianków, Męczenników;

5.      Od środy 27 grudnia br. rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie - kolędę. Pragniemy z błogosławieństwem i modlitwą dotrzeć do wszystkich Drogich Parafian. Z góry dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych serc i domów, za przygotowanie krzyża i świec, wody święconej, zeszytów do religii – przez dzieci i młodzież. W dni powszednie kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 16.00, w soboty i niedziele od godz. 15.00. Oto plan na najbliższe dni:

·        środa, 27.12 - ul. Traugutta nr parzyste 122-146, nr nieparzyste 125-127

·        czwartek, 28.12 - ul. Traugutta nr nieparzyste 129-141

·        piątek, 29.12 - ul. Traugutta nr nieparzyste 143-147 oraz ul. Krakowska nr 25, 27, 50, 66, 68

·        sobota, 30.12 - ul. Krakowska 84 - Krakowskie Tarasy

Plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz dostępny na naszej internetowej stronie parafialnej.

6.      Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: świąteczne wydanie „GN”;  i „Niedziela”; L’Osservatore Romano, Nowe Życie, Mały Gość Niedzielny.

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 24.12.2017 15:13   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     III Niedziela Adwentu - 17.12. 2017 r.

 

        Dzisiaj obchodzimy niedzielę Gaudete, czyli Radości. Dlaczego tak bardzo akceptujemy radość podczas Adwentowego czuwania? Odpowiedź usłyszymy w dzisiejszych czytaniach, które mówią nam, że przyjście Pana jest już bliskie.

         Warto w tym czasie zadać sobie pytanie, co dla każdego z nas to oznacza. Chrystus przychodzi, aby nas wybawić, uzdrowić, wyzwolić. Cierpliwie i z radością oczekujmy na Tego, który ma przyjść.

 

Ogłoszenia.

 

 

1.     Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary. W ramach Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom Caritas rozprowadza świece Caritas, kalendarze i kartki świąteczne. Dzisiaj także Skauci Europy działający przy naszej Parafii rozprowadzają swoje kalendarze. Fundusze zebrane z tej okazji będą przeznaczone na działalność ich Stowarzyszenia. Do kosza wystawionego w kościele można składać trwałe produkty żywnościowe, chemię, środki czystości dla najbardziej potrzebującym z naszej wspólnoty Parafialnej.

2.     W poniedziałek 18 grudnia br. po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Grupy św. Ojca Pio.

3.     Ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy na Msze św. Roratnie odprawiane w naszym kościele w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.30.

4.     Okazja do przedświątecznej spowiedzi przed świętami codziennie pół godziny przed liturgią oraz dodatkowo w sobotę 23.12 od godz. 17.00 do 19.00 z przerwą na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00.

5.     W przyszłą IV Niedzielę Adwentu 24.12, Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte do południa według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00. W ten dzień zasiądziemy w naszych domach do świętej wieczerzy. Godnie przeżywajmy ten wyjątkowy dzień i wieczór, zachowajmy piękne zwyczaje wigilijne: wieczerzy niech towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego, łamanie opłatkiem, śpiewanie kolęd. Jako duszpasterze, zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie i duchowej łączności ze wszystkimi w naszej Wspólnocie Parafialnej.

6.     W poniedziałek 25.12 Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą św. Pasterską o północy. W ciągu dnia Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, z tym, że nie będzie Mszy Św. o 7.30.

7.     Informujemy Drogich Parafian, że odwiedziny duszpasterskie - kolędę rozpoczniemy od środy 27 grudnia 2017 r. Plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz dostępny na naszej internetowej stronie parafialnej.

8.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem.

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 16.12.2017 14:59   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     II Niedziela Adwentu - 10.12. 2017 r.

 

         Dzisiaj, w drugą niedzielę adwentu przypominamy, jak ludzkość czekała na Zbawiciela.

         Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu — Jana Chrzciciela prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Bóg.

 

 

Ogłoszenia.

 

 

 

1.     W tygodniu w liturgii:

·        środa, 13.12 - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

·        czwartek, 14.12 - wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła;

2.     Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary, które będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Tradycyjnie też nasza Parafialna Caritas w ramach Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza świece Caritas, kalendarze i kartki świąteczne. Do kosza wystawionego w kościele można składać trwałe produkty żywnościowe, chemię, środki czystości, które przed Świętami zostaną przez naszą parafialną CARITAS przekazane najbardziej potrzebującym z naszej wspólnoty Parafialnej.

3.     Dzisiaj Ognisko Wychowawcze przy ul. Kościuszki organizuje kiermasz świąteczny. Natomiast na Mszy św. o godz. 18.00 zagra nasz Zespół Młodzieżowy. Zapraszamy na tę Mszę św. do wspólnej modlitwy zwłaszcza studentów, młodzież i kandydatów do bierzmowania.

4.     Msze św. Roratnie w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 8.30. Zapraszamy do licznego udziału dorosłych i dzieci.

5.     Spotkanie z firmą szyjącą stroje komunijne odbędzie się w najbliższą sobotę 16 grudnia w sali na plebani: chłopcy przychodzą na godz. 10.30, dziewczęta na godz. 11.00. Zaliczka 50 zł.

6.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem : „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

7.     W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy: † Jerzy Chojkowski. Wieczny odpoczynek…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 09.12.2017 10:17   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

Strona:

Archiwum newsów
 
Sebastian Skowron ® All Rights Reserved
Logo Facebook

PAXcms. 0.0095

page counter