Strona główna | Ogłoszenia | Gazetka

Login:
Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2017
 
 
 
 
 
2016
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2015
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2014
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Msze Święte:


   Niedziele i Święta:

7:30, 9:30, 11:00 (dla dzieci), 12:30, 18:00
 

   Dni powszednie:

 8:30 i 18:00


Spowiedź Święta:


Codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
W pierwszy piątek od godz. 8:00 i od godz. 17:00

Kancelaria:
 

   poniedziałki i czwartki:

18:30 - 19:30


   soboty:

9:00 - 9:30

 

Adres:


kontakt@misjonarze-wroclaw.pl
ul. Krakowska 44/46
50-425 Wrocław
tel. (71) 342-69-70

Archidiecezja Wrocławska
Archidiecezja Wrocławska
Zgromadzenie Misji
Zgromadzenie Misji
Seminarium Księży Misjonarzy
Seminarium Księży Misjonarzy
Rodzina Wincentyńska
Rodzina Wincentyńska

Radio Rodzina
Radio Rodzina
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny
Katolicka Agencja Informacyjna
Katolicka Agencja Informacyjna
Brewiarz
Brewiarz


 
Witaj na stronie - Strona parafii św. Józefa Rzemieślnika

Rocznica logo

 

W związku z ustwawą o Ochronie Danych Osobowych od dnia 25 maja 2018 r. publikowanie intencji Mszy św. w internecie zostaje  wstrzymane.

 
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA -  15. 07. 2018 r.

 

         Zgromadziliśmy się, aby słuchać Bożego słowa i składać Bogu dziękczynienie. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszych serc, by przemieniało nasze życie, zwiastując nam Boże obietnice.

        Z uwagą słuchajmy Bożego Słowa i dziękujmy za wszystkie obietnice zbawienia.        

                                                                      

Ogłoszenia.

 

1.      Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna swoją pracę duszpasterską w naszej wspólnocie Parafialnej Ks. Krzysztof Śliwa CM, którego serdecznie witamy, życząc  błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa patrona naszej Parafii św. Józefa Rzemieślnika w podejmowanych obowiązkach duszpasterskich.

 

2.      W tym tygodniu w liturgii:

·        poniedziałek, 16.07 - wspomnienie NMP z Góry Karmel;

·        piątek, 20.07 - uroczystość bł. Czesława, kapłana, głównego Patrona miasta Wrocławia;

 

3.      Trwają zapisy na organizowaną przez Apostolat Maryjny pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniu 28 lipca br. (sobota). Koszt 60 zł. Wyjazd z Wrocławia o godz. 6.00 z ul. Krakowskiej przy kościele. Zapisy u Pani Teresy Szymczak lub w zakrystii.

 

4.      XXXVIII Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę  wyruszy z Katedry 2 sierpnia 2018 r. Zapisy w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim Wawrzyny - Wrocław, ul. Bujwida 51. Dodatkowe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej  Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

 

5.      Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem : „GN”; „Niedziela”;  "Nowe Życie” …

 

6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy:  † Bogumiła Ciosk. Wieczny odpoczynek…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 14.07.2018 14:05   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA -  8. 07. 2018 r.

 

         We Mszy świętej Bóg wyciąga do nas ręce - jest w zasięgu każdego z nas, blisko, na naszych ustach i w sercu każdego z nas. Bóg, który przechodzi obok, podnosi i leczy najlepszym lekarstwem - Eucharystią. Otwórzmy się na uzdrawiającą łaskę Boga płynącą z Eucharystii.

                                                                     

Ogłoszenia.

 

1.      W tym tygodniu w liturgii:

·        środa, 11.07 -  święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy;

·        czwartek, 12.07 - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu;

·        piątek, 13.07 -  wspomnienie świętych Pustelników Andrzeja Świeradza i Benedykta;

 

2.      W piątek 13 lipca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. modlitwa różańcowa i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Pamiętajmy o zabraniu świec.

 

3.      Trwa akcja „CARITAS” Diecezji Wrocławskiej, która organizuje zbiórkę tornistrów i artykułów szkolnych (kredki, farbki, zeszyty, bloki, długopisy itp.) dla dzieci z polskich rodzin mieszkających za naszą wschodnią granicą: „Wyprawka dla żaka, naszego rodaka”. Artykuły szkole i tornistry można składać do 15 lipca do kosza wystawionego z tyłu kościoła. Za dar serca serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

4.      Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie; dla dzieci „Mały  Gość” …

 

5. Wszystkim wyjeżdżającym w tym tygodniu na urlopy i wakacje życzymy szczęśliwych wyjazdów i powrotu oraz dobrego odpoczynku.

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 06.07.2018 16:56   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła - 1 lipca 2018 r.

 

         Współczesny świat zachęca nas do ciągłego nabywania, do posiadania, odwracając nas w ten sposób od prawdziwych wartości. To co wokół nas jest tutaj na ziemi jest niestałe i niepewne. Tylko to zostanie przy nas, co sobie przygotujemy w Niebie. Tylko dobre czyny, wykonane z Bożej łaski i z dobrą intencją stanowią w oczach Stwórcy piękno.

 

Ogłoszenia.

 

1.     Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca lipca - zmiana tajemnic różańcowych i wspólny różaniec o godz. 17.30. Tradycyjnie zbiórka ofiar dla naszego Caritas Parafialnego na rzecz działalności charytatywnej. Bóg zapłać za ofiarność !

 

2.     W tygodniu w liturgii:

·        wtorek, 3.07 - święto św. Tomasza, Apostoła;

·        piątek, 6.07 - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

 

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do NSPJ w pierwszy piątek po Mszach św. Nabożeństwo Fatimskie w pierwszą sobotę  miesiąca po Mszy św. o godz. 8.30.

 

4.     „CARITAS” Wrocławska, na prośbę naszego Księdza Arcybiskupa organizuje zbiórkę tornistrów i artykułów szkolnych (kredki, farbki, zeszyty, bloki, długopisy itp.) dla dzieci z polskich rodzin mieszkających za naszą wschodnią granicą: „Wyprawka dla żaka, naszego rodaka”. Artykuły szkole i tornistry można składać do 15 lipca do kosza wystawionego z tyłu kościoła. Za dar serca serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

5.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

 


Wszystkim wyjeżdżającym w tym tygodniu na urlopy i wakacje życzymy szczęśliwych wyjazdów i powrotu oraz dobrego odpoczynku.  

       

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 30.06.2018 15:42   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela - 24 czerwca 2018 r.

                                                                      

         Bóg powołuje ludzi i w dziwny sposób prowadzi ich swymi drogami. To powołanie Boże w szczególny sposób okazało się w życiu i narodzeniu Jana Chrzciciela, które dzisiaj uroczyście obchodzimy.

        I my jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa i przygotować dla Niego drogę do ludzkich serc. Sławiąc Boga za cud Jego miłości względem Jana Chrzciciela, dziękujmy Mu, że i nas wybrał, byśmy się stali uczestnikami zbawienia i świadkami Jego Syna.

 Ogłoszenia.

 

1.     Rozpoczęły się wakacje, zasłużony czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży, nauczycieli, wychowawców, katechetów, księży i każdego z nas – niech będzie to szczęśliwy, radosny i bezpieczny czas, przeżywany zawsze w łączności z Panem Bogiem, niech też będzie czasem wdzięczności Panu Bogu, za piękne dzieło stworzenia, które możemy podziwiać w tym letnim okresie.

2.     Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ dzisiaj o godz. 17.30, w tygodniu do soboty włącznie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

3.     W tygodniu w liturgii:

·        czwartek, 28.06 - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i doktora Kościoła;

·        piątek, 29.06 - uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła;

4.     We wtorek, 26 czerwca - ostatni miesiąca, modlitwa wypominkowa za zmarłych o godz. 17.30, później Msza św. wspólna w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w wypominach. Kartki z imionami naszych zmarłych można złożyć przed nabożeństwem do zakrystii.

5.     Spotkanie Apostolatu Maryjnego we czwartek, 28 czerwca. Rozpocznie się ono  Mszą św. o godz. 18.00.

6.     W przyszłą niedzielę - pierwszą miesiąca lipca - zmiana tajemnic różańcowych i wspólny różaniec o godz. 17.30. Tradycyjnie zbiórka ofiar dla naszego Caritas Parafialnego na rzecz działalności charytatywnej.

7.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 20.06.2018 14:21   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła - 17 czerwca 2018 r.

 

         Pan Bóg pragnie naszego rozwoju w każdej sferze. O rozwoju mówi dziś cała liturgia słowa, prowadząc do prawdy o Bożym Królestwie. Ono rośnie, bo  zostało zasiane na glebie naszego serca wraz z łaską wiary.

         To Pan Bóg złożył w nas skarb i sam dba o jego wzrost, wymagając jedynie trwania w jedności z Nim i słuchania Jego słowa.

 

Ogłoszenia.

 

 

1.     Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ odprawiamy w niedzielę pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

2.     W tygodniu w liturgii:

·        czwartek, 21.06 - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

3.     Kończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Nauczycieli, Rodziców i Uczniów do wspólnej modlitwy we czwartek 21 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00, by wspólnie prosić o błogosławieństwo Boże na czas wakacji.

4.     Spotkanie Grupy modlitewnej św. Ojca Pio odbędzie sie w najbliższy piątek 22 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

5.     W sobotę 23 czerwca przypada Dzień Ojca, w naszych modlitwach polecajmy, przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa, każdego tatę prosząc o błogosławieństwo Boże dla żyjących ojców i łaskę życia wiecznego dla zmarłych.

6.     W najbliższą niedzielę 24 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00, podczas której zagra nasz Zespół Młodzieżowy,  obrzęd rozesłania Skautów Europy na obozy wakacyjne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie ludzi młodych.

7.     Decyzją Księdza Wizytatora Zgromadzenia Księży Misjonarzy kończy pracę duszpasterską w naszej parafii Ks. Tomasz Dulski CM. Naszą wdzięczność i podziękowania za zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, którą podejmował Ks. Tomasz jako wikariusz, katecheta, opiekun Grupy św. O. Pio, Liturgicznej Służby Ołtarza, duszpasterz młodzieży i studentów, Młodzieżowego Zespołu Muzycznego oraz duchowy opiekun V Drużyny Wrocławskiej Skautów Europy, wyrazimy w niedzielę 1 lipca br. podczas Mszy św. o godz. 12.30.

8.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 16.06.2018 11:16   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X Niedziela Zwykła - 10 czerwca 2018 r.

                                                                      

         Zło znalazło sobie na stałe prawo obywatelstwa w świecie. Każdego dnia ocieramy się o nie, a także sami doświadczamy go na sobie. Swymi korzeniami sięga ono grzechu pierworodnego, o którym w obrazowy sposób opowiada dziś autor księgi Rodzaju.

         Słuchając słowa Bożego, wypełniając wolę Bożą, na nowo odkrywamy naszą godność i powołanie do życia w przyjaźni z Bogiem i do wiecznego szczęścia.

Ogłoszenia.

 

 

1.     "Uśmiech bez granic" to akcja organizowana przez wrocławską Caritas, która w setną rocznicę odzyskania niepodległości zaprasza dzieci z polskich rodzin z Żytomierza na Ukrainie na wakacyjny wypoczynek w Ulinii nad Bałtykiem. Koszt pobytu jednego dziecka to 1250 zł. Z tej okazji nasza Parafialna Caritas przeprowadza w dzisiejszą niedzielę zbiórkę do puszek na ten cel. Włączając naszą wspólnotę Parafialną w to dzieło, niech będzie to nasz gest solidarności z rodakami na wschodzie. Bóg zapłać za ofiarność.

2.     Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ odprawiamy w niedzielę i uroczystości pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

3.     W tygodniu w liturgii:

·      poniedziałek, 11.06 - wspomnienie św. Barnaby, Apostoła;

·        środa, 13.06 - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Jest to 13 dzień miesiąca czerwca. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 połączoną nabożeństwem czerwcowym i procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

·        czwartek, 14.06 - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

4.     W sobotę, 16 czerwca przypada 5. rocznica ingresu i przejęcia posłannictwa Pasterza naszej Archidiecezji przez J.E. Księdza Arcybiskupa Metropolitę Józefa Kupnego. Tego dnia Ksiądz Arcybiskup Metropolita będzie przewodniczył o godz. 11.00 w Katedrze Wrocławskiej koncelebrowanej Mszy Świętej, w ramach której  będzie dziękował Bogu Wszechmogącemu za wszelkie dobro, będzie też prosił o dalszą opiekę, by dobry Bóg wspierał swoją łaską Jego inicjatywy i przedsięwzięcia podejmowane w trosce o zbawienie powierzonych sobie wiernych. Zapraszamy do licznego udziału Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej.

5.     W przyszłą niedzielę, 17 czerwca, podczas  Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do pierwszej Komunii św. Po Mszy św. dzieci otrzymają Pamiątki Komunijne.

Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 09.06.2018 11:09   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IX Niedziela Zwykła - 3 czerwca 2018 r.

                                                                      

         Chrystus dzisiaj dalej głosi Ewangelię i kieruje do nas przez Kościół swe słowa, by umocnić naszą wiarę. W czasie każdej Mszy św. mamy słuchać Jego głosu, aby potem w życiu wypełniać wskazania, jakie nam daje. Kto słucha Boga, opiera swe życie na mocnym fundamencie, a jego wiara ostoi się wśród wichrów przeciwności i zmieniających się warun­ków życia.

       

Ogłoszenia.

 

 

1.     W dzisiejszą Niedzielę w kościele w Polsce przeżywamy Święto Dziękczynienia. W ten dzień przeprowadzona jest zbiórka do puszek, z której ofiary, jak co roku, zostaną przeznaczone na kontynuację prac w Świątyni Opatrzności Bożej - Wotum Narodu za uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Bóg zapłać za ofiarność.

2.     Jeszcze raz serdeczne: „Bóg zapłać!” dla wszystkich, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego przeżycia procesji Bożego Ciała. Bogu chwała i dzięki za naszą wspólną modlitwę na ulicach naszej parafii. Trwajmy w tym duchu uczestnicząc w oktawie Bożego Ciała. Dzisiaj procesja pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, a do czwartku włącznie, procesja Eucharystyczna po Mszy św. wieczornej. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

3.     Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ odprawiamy w niedzielę i uroczystości pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

4.     W tygodniu w liturgii:

·        wtorek, 5.06 - wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męczennika;

·        piątek, 8.06 - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

·        sobota, 9.06 - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;

5.     "Uśmiech bez granic" to akcja organizowana przez wrocławską Caritas, która w setną rocznicę odzyskania niepodległości zaprasza dzieci z polskich rodzin z Żytomierza na Ukrainie na wakacyjny wypoczynek w Ulinii nad Bałtykiem. Koszt pobytu jednego dziecka to 1250 zł. Z tej okazji nasza Parafialna Caritas, w przyszłą niedzielę 10 czerwca, kwestować będzie na ten cel. Włączając naszą wspólnotę Parafialną w to dzieło, niech będzie to nasz gest solidarności z rodakami na wschodzie.  

6.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 01.06.2018 16:54   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 27 maja 2018 r.

                                                                      

         Bóg jest tajemnicą. Objawił jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać wszystkim udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca.

         W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę ofiarę, trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca.

 

Ogłoszenia.

 

 

1.     Nabożeństwa majowe ku czci NMP dzisiaj i w czwartek 31.05 o godz. 17.30, w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej.

2.     W tygodniu w liturgii:

·        wtorek, 29.05 - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

·        piątek, 1.06 - wspomnienie św. Justyna, męczennika

3.     Spotkanie Grup św. Ojca Pio oraz Apostolatu Maryjnego odbędzie sie w najbliższy poniedziałek 28 maja br. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.     We wtorek, 29.05 - ostatni miesiąca, modlitwa wypominkowa za zmarłych o godz. 17.30, później Msza św. wspólna w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w wypominach. Kartki z imionami naszych zmarłych można złożyć przed nabożeństwem do zakrystii.

5.     W czwartek 31 maja br. przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 12.00 (przy kapliczce na zakończenie procesji) i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 9.30, wyznając naszą wiarę, pójdziemy za Chrystusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii: Krakowską, Na Niskich Łąkach, Rakowiecką. W tych samych miejscach, co zawsze ustawmy ołtarze: pierwszy na parkingu przy kościele; drugi Na Niskich Łąkach koła domu Państwa Nawolskich - o pomoc w przygotowaniu prosimy Gospodarzy oraz osoby z Apostolatu Maryjnego i Żywego Różańca; trzeci przy domu Państwa Zientarów ul. Rakowiecka - o pomoc w przygotowaniu prosimy Gospodarzy i Sąsiadów; czwarty przy kapliczce - o pomoc w przygotowaniu prosimy Państwa Białuckich, osoby z Caritasu oraz Sąsiadów. Gorąca prośba o przygotowanie baldachimu, sztandarów, chorągwi, figurek. Zapraszamy do procesji: dorosłych, młodzież, dzieci, LSO do asysty, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, dziewczynki do sypania kwiatków. Niech nasze zaangażowanie w przygotowanie i przeżycie tej procesji, będzie prawdziwym wyznaniem wiary! W Oktawie Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna w tygodniu, w dni powszednie, po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę, pół godziny przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.30.                                                                                               

6.     Fundacja na Rzecz Rozwoju Młodzieży "Młodzi Młodym" oraz organizatorzy z wrocławskich Wspólnot Katolickich zapraszają na Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w Boże Ciało 31 maja br. o godz. 19.00, na placu Wolności we Wrocławiu.

7.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do NSPJ w pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 8.30. Ks. Andrzej odwiedzi chorych w domach w pierwszy piątek 1 czerwca; Ks. Tomasz w piątek 8 czerwca. Nabożeństwo Fatimskie w pierwszą sobotę  miesiąca po Mszy św. o godz. 8.30.

8.     Od piątku 1 czerwca rozpoczniemy odprawiać nabożeństwa ku Czci NSPJ w niedzielę i uroczystości pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

9.     W przyszłą niedzielę, 3.06 - pierwszą miesiąca czerwca - w kościele w Polsce przeżywać będziemy Święto Dziękczynienia. W ten dzień zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, z której ofiary, jak co roku, zostaną przeznaczone na kontynuację prac w Świątyni Opatrzności Bożej - Wotum Narodu za uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

10.           Także w przyszłą niedzielę  zmiana tajemnic różańcowych w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.

11.           Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…


 

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 24.05.2018 15:28   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

Strona:

Archiwum newsów
 
Sebastian Skowron ® All Rights Reserved
Logo Facebook

PAXcms. 0.0122

page counter