Strona główna | Ogłoszenia | Gazetka

Login:
Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2017
 
 
 
 
 
2016
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2015
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2014
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Msze Święte:


   Niedziele i Święta:

7:30, 9:30, 11:00 (dla dzieci), 12:30, 18:00
 

   Dni powszednie:

 8:30 i 18:00


Spowiedź Święta:


Codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
W pierwszy piątek od godz. 8:00 i od godz. 17:00

Kancelaria:
 

   poniedziałki i czwartki:

18:30 - 19:30


   soboty:

9:00 - 9:30

 

Adres:


kontakt@misjonarze-wroclaw.pl
ul. Krakowska 44/46
50-425 Wrocław
tel. (71) 342-69-70

Archidiecezja Wrocławska
Archidiecezja Wrocławska
Zgromadzenie Misji
Zgromadzenie Misji
Seminarium Księży Misjonarzy
Seminarium Księży Misjonarzy
Rodzina Wincentyńska
Rodzina Wincentyńska

Radio Rodzina
Radio Rodzina
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny
Katolicka Agencja Informacyjna
Katolicka Agencja Informacyjna
Brewiarz
Brewiarz


 
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Adwentu - 08.12. 2019 r.

Przeczytaj i zapamiętaj...

1.    Dzisiaj, w II niedzielę Adwentu przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia t NMP. Niewiasta, która została poczęta bez skazy grzechu pierworodnego otrzymała szczególną łaskę by zostać wybraną przez Boga na Matkę Jego Syna* Po mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Maryi w Godzinie Łaski.

2.    Dzisiaj łączymy się z siostrami i braćmi katolikami na Wschodzie. Modlitwą i ofiarą do puszki przychodzimy z pomocą Kościołowi na Wschodzie.

3.    W sobotę 14 grudnia po mszy św. wieczornej Ks. Andrzej zaprasza wszystkich panów, którzy wyrazili swoją gotowość do służenia przy ołtarzu w liturgicznej grupie seniorów. Zapraszamy na pierwsze robocze spotkanie.

4.    W tym roku powracamy do rekolekcji adwentowych, które mają nas przygotować do głębszego przeżywania Bożego Narodzenia .

Rekolekcje rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 15 grudnia na wszystkich mszach św.a od poniedziałku do środy o godz. 8:30 i 18.00. Dzień spowiedzi rekolekcyjnej: wtorek godz. 8.00- 9.00 i 17.oo -18.00 Rekolekcje poprowadzi Ks. Zdzisław Góra, misjonarz

5.    Dzisiaj możemy również wesprzeć Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „ Iskierka".

6.    Są do nabycia opłatki wigilijne . Dziękujemy za ofiary składane przy okazji opłatków.

7.    Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na wigilijny stół.

8.    Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na spłatę bieżących zobowiązań za ogrzewanie. Dziękujemy za wszelką pomoc w utrzymaniu parafii.

9.    Wszystkich nowych parafian, którzy chcą nas zaprosić z wizytą duszpasterską prosimy aby zgłaszali się do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.

10.   Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia i przed Europejskim Spotkaniem Młodych Taize w naszym kościele wystąpi już dobrze znany w Polsce i poza granicami zespół Kapela.N. Jest to formacja , której trzon główny stanowią Księża Misjonarze, a także osoby świeckie. Muzyka i teksty ich utworów pomagają ludziom - zwłaszcza młodym - do ponownego odkrycia Jezusa jako swojego Pana i Zbawcy. Kapela.N wystąpi w niedzielę 22 grudnia . Po mszy św. o godz. 12.30 jest f zaplanowany koncert. Płyty Kapeli.N będą do nabycia po każdej mszy św.

U Św. Józefa Rzemieślnika gra - KAPELA.N

2019-Wroclaw

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 09.12.2019 13:02   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu - 01.12.2019 r.

Przeczytaj i...zapamiętaj...

1.    Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Msze św. Roratnie ku czciMatki Bożej będziemy odprawiać codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.30. Roraty z udziałem dzieci i młodzieży we wtorki i czwartki o g. 18.00. Prosimy aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami.

2.     Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odprawimy w Ul tygodniu adwentu od 15 dol8 grudnia. Rekolekcje wygłosi Ks. Zdzisław Góra, misjonarz z Krakowa.

3.     Dzisiaj poświęcimy opłatki wigilijne, które będzie można nabyć po każdej mszy św., a także w tygodniu po mszy św. i w kancelarii parafialnej. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków. W ubiegły tygodniu zostały wymienione trzy segmenty grzejników CO na nowe. Cały węzeł ogrzewania kościoła został wyregulowany. Próba wypadła pomyślnie. Kościółjest dogrzewany. Dziękujemy za wsparcie tej i każdej inne inwestycji w świątyni.

4.    Od dzisiaj można przynosić dary , na pomoc świąteczną dla najuboższych parafian. Od dzisiaj są rozprowadzane małe i duże świece Caritas. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj do puszki na działalność PZC.

5.    Jutro, 2 grudnia w naszej parafii przypada dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach Adoracji Wieczystej . Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy porannej od godz. 9.00 do 17.30. Do udziału w Adoracji zapraszamy wszystkie grupy parafialne, a także indywidualnie.

6.    W tym tygodniu przypada I Piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domu w piątek i w sobotę od godz. 9.00.

7.    W piątek przypada wspomnienie św. Mikołaja Biskupa. Wszystkie dzieci zapraszamy na mikołajkową niespodziankę już w czwartek na wieczornych roratach o godz. 18.00.

8.   Za tydzień w II niedzielę adwentu 08 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

9.   Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom ISKIERKA zaprasza w przyszłą niedzielę na kiermasz świąteczny gdzie można będzie nabyć kartki i ozdoby świąteczne wykonane przez wychowanków.

10.Zachęcamy do czytania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

11.W tym tygodniu pożegnaliśmy + Marię Minek i + Jana Stanisława Galica. Dobry Jezua nasz Panie,..,

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 02.12.2019 13:40   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrystusa Króla – 24. 11. 2019 r.

Przeczytaj i...zapamiętaj...

 

 

1.     Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku

liturgicznego. Po mszy św. o godz. 9:30 - Adoracja i akt oddania Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Na Mszy św. o godz. 11:00 dotychczasowi kandydaci do LSO zostaną włączeni do grona ministrantów. Służba przy ołtarzu jest wyróżnieniem ale i zobowiązaniem do codziennego dawania świadectwa miłości Chrystusa i Kościoła. Przy tej okazji zachęcamy nowych kandydatów do służby przy ołtarzu.

2.     W tym tygodniu przypada ostatni wtorek miesiąca. O 17:30 wypominki, a następnie Msza św. w int, zmarłych wspominanych podczas nabożeństwa.

3.     W najbliższą środę spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy św. wieczornej, natomiast w czwartek także po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Ojca Pio.

4.     W sobotę 30 listopada przypada święto św. Andrzeja - apostoła i męczennika. W imieniu ks. Andrzeja Siemińskiego i własnym dziękuję za okazywaną życzliwość nie tylko przy okazji imienin, ale także tę, którą cieszymy się na co dzień.

5.     W Rodzinie Wincentyńskiej w tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w środę 27.11.2019 r. święto NMP Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik * w czwartek 28.11.2019 r. wspomnienie św. Katarzyny Laboure, dziewicy

6.     W przyszłąniedzielę rozpoczynamy Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Msza św. o Matce Bożej, roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 1&00, natomiast w sobotę o godz. 830. Roraty z udziałem dzieci I młodzieży we wtorki i czwartki. Rekolekcje adwentowe, które przygotują nas do gibszego przeżycia Uroczystości Bożego Narodzenia odbędą się w dniach 15-18 grudnia . Jest to również I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.

7.     W I Niedzielę Adwentu poświęcimy opłatki na wigilijny stół, które będzie można nabyć po każdej Mszy św. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji Od

   przyszłej niedzieli będzie można wesprzeć ubogich, którym Caritas przygotowuje na Święta paczki okolicznościowe. Prosimy o przynoszenie darów takich jak; żywność w zamkniętych opakowaniach, środki kosmetyczne i środki czystości. Będą też rozprowadzane świece na wigilijny stół. Dziękujemy za każdy dar serca.

8.     W dniach 27-29 listopada we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim odbędzie się XXXV

       Ogólnopolskie Forum Młodych. W programie modlitwa i wiele ciekawych

konferencji, a całość zwieńczy charytatywny występ zespołu NiemaGOtu.

9.     Zachęcamy do czytania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 25.11.2019 13:38   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

DUSZPASTERSKIE
XIII Niedziela Zwykła -17.11. 2019 r.

 

Przeczytaj i...zapamiętaj...

 

1.    Już po raz trzeci dzisiejsza niedziela jest ogłoszona przez Papieża Franciszka Dniem Ubogich. Ubogi to również ten człowiek, który z wieloma troskami pozostaje zupełnie sam. Dzisiaj możemy wesprzeć Dom Samotnej Matki w Żaganiu prowadzony przez Rodzinę Wincentyńską. Więcej wiadomości na ten temat znajdziemy na folderach, które są wyłożone przy skarbonie. W imieniu potrzebujących składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.    Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższy piątek, po mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.

3.    Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę , które przeznaczymy na spłatę bieżących zobowiązań parafii.

4.    W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we czwartek – Ofiarowanie NMP, w piątek 22 listopada - wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Dziękujemy panu organiście, scholii i wszystkim zaangażowanym w śpiewy kościelne za uświetnienie liturgii.

5.    Zachęcamy do modlitwy w kościele: we wtorek za wstawiennictwem św. Józefa Rzemieślnika, w środę przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6.    Za tydzień Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to zarazem ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Po mszy św. o godz.9.30 - Adoracja i akt oddania Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

7.    W dniach 27-29 listopada we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim odbędzie się XXXV Ogólnopolskie Forum Młodych. W programie modlitwa i wiele ciekawych konferencji, całość zwieńczy charytatywny występ zespołu NiemaGOtu.

    8.  Zachęcamy do czytania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

    9.  W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Olszewską. Wieczny odpoczynek racz jej dać panie…

 

Więcej informacji znajdziemy w gablocie przed kościołem

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 17.11.2019 22:56   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII Niedziela Zwykła -10. 11. 2019

  1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku Stowarzyszenie „ Pomoc Kościołowi w Potrzebie" naszą uwagę kieruje na Sudan Południowy. Po każdej mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na pomoc mieszkańcom Sudanu.
  2. Jutro 11 listopada Święto Niepodległości. Niech 101 Rocznica skłania nas do modlitwy i refleksji nad darem wolności Ojczyzny i do modlitwy za wszystkich Bohaterów Narodowych. Zapraszamy do udziału we mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  3. Spotkanie z braćmi z Taize dla tych parafian, którzy zadeklarowali się przyjąć pielgrzymów do swojego domu i dla tych, którzy jeszcze teraz zechcą podjąć taką decyzję. Spotkanie odbędzie się w piątek 15.11. 2019 r. po mszy św. wieczorną o godz. 18.30 w kościele.
  4. Zapraszamy Panów 20+ nawet do 60+ do Liturgiczną Służby Ołtarza ( funkcji jest wiele i na pewno wystarczy dla każdego). Spotkanie w sobotę 16.11.2019 r. po mszy św. wieczornej o godz. 19.00.
  5. Za tydzień III niedziela miesiąca. Dziękujemy za ofiary składane w tym dniu na spłatę bieżących zobowiązań parafii.
  6. Zachęcamy do czytania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 11.11.2019 11:25   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX Niedziela Zwykła - 27 października 2019 r.

1.      Kończy się miesiąc październik, zapraszamy do modlitwy różańcowej codziennie do czwartku włącznie o godz. 17.30.

2.      W ostatni wtorek miesiąca 29.10.2019r. o godz. 17.30 miesięczne nabożeństwo wypominkowe połączone z różańcem i Msza Sw. wspólna w intencji zmarłych wspominanych w miesięcznych wypominkach

3.      W piątek 1-go listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych - porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę.

4.      W dniach od 1-go do 8-ego listopada można uzyskać odpust dla Dusz w Czyśćcu cierpiących. Warunki uzyskania odpustu to:

          Stan Łaski Uświęcającej,

          Komunia Sw.

          Modlitwa w INTENCJACH Ojca Świętego.

5.      W sobotę 2-go listopada przypada wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych - dzień Zaduszny. Msze Św. o godz. 8.30 i 18.00. Po Mszy Świętej odprawimy procesję żałobną do Krzyża Misyjnego i figury Pana Jezusa. Będziemy modlić się za zmarłych ze wszystkich stanów ludzi Kościoła i świeckich. Prosimy aby przynieść ze sobą znicze.

6.      Od soboty do 8-go listopada będziemy wspominać zmarłych w nabożeństwie wypominkowym. Wypominki można składać do skarbony w kościele, w zakrystii lub w kancelarii.

7.      Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic żywego różańca połączona z wypominkami o godz. 17.30

8.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Niedziela" i „Gość niedzielny"

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 27.10.2019 19:33   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

Informujemy wszystkich Drogich Parafian, iż opuszcza naszą wspólnotę ks. Krzysztof Śliwa CM. Udaje się bowiem na roczny urlop zdrowotny.

Msza św. dziękczynno - pożegnalna ks. Krzysztofa odbędzie się w niedzielę 15 września o godzinie 11.00 Zapraszamy na tę modlitwę.

Dziękujemy za ten czas i życzymy obfitości Bożej łaski. Niech Matka Najświętsza, którą tak mocno ks. Krzysztof kocha, będzie jego przewodniczką. Pamiętajmy o Księdzu Krzysztofie w naszych modlitwach, i nie mówimy żegnaj, ale mówimy do zobaczenia niedługo

Autor: ksKrzysztof   Czas dodania: 12.09.2019 08:19   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

Strona:

Archiwum newsów
 
Sebastian Skowron ® All Rights Reserved
Logo Facebook

PAXcms. 0.0111

page counter