Strona główna | Ogłoszenia | Gazetka

Login:
Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2017
 
 
 
 
 
2016
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2015
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2014
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Msze Święte:


   Niedziele i Święta:

7:30, 9:30, 11:00 (dla dzieci), 12:30, 18:00
 

   Dni powszednie:

 8:30 i 18:00


Spowiedź Święta:


Codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
W pierwszy piątek od godz. 8:00 i od godz. 17:00

Kancelaria:
 

   poniedziałki i czwartki:

18:30 - 19:30


   soboty:

9:00 - 9:30

 

Adres:


kontakt@misjonarze-wroclaw.pl
ul. Krakowska 44/46
50-425 Wrocław
tel. (71) 342-69-70

Archidiecezja Wrocławska
Archidiecezja Wrocławska
Zgromadzenie Misji
Zgromadzenie Misji
Seminarium Księży Misjonarzy
Seminarium Księży Misjonarzy
Rodzina Wincentyńska
Rodzina Wincentyńska

Radio Rodzina
Radio Rodzina
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny
Katolicka Agencja Informacyjna
Katolicka Agencja Informacyjna
Brewiarz
Brewiarz


 
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 21 kwietnia 2019 r.

                                                                      

        Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i ukazał się uczniom. Świadectwo tego zbawczego wydarzenia przekazuje nam słowo Boże, które dziś w sposób szczególny przepełnione jest radością i nadzieją płynącą z pustego grobu Chrystusa. Ci, którzy ujrzeli Pana żywego poszli oznajmić to innym.

         Niech i nas słowo Boga pobudzi do świadectwa wiary, do głoszenia siostrom i braciom, radosnej nowiny o Zmartwychwstaniu. 

Ogłoszenia.

Drodzy Parafianie i Goście!

Fakt Zmartwychwstania Chrystusa to powód do autentycznej radości i dzielenia się tym przeżyciem z innymi.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy, my duszpasterze tej Parafii, aby spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym, ożywiło wiarę, rozpaliło nadzieję, a serca napełniło miłością. Niech Bóg, który jest potężniejszy niż mrok, cierpienie, grzech i śmierć, obdarza ufnością i pokojem. Niech stanie się dla nas wszystkich prawdziwym źródłem mocy, wśród codziennych zmagań. Szczęść Boże!

 

 

1.     Zakończenie obchodów Triduum Paschalnego, to okazja do wyrażenia wdzięczności: Księżom – za posługę sakramentalną. Pracownikom plebani za pomoc w przygotowaniu kościoła i dekoracji. Panu Michałowi i jego żonie oraz naszej Scholii Parafialnej za prowadzenie śpiewu w czasie Liturgii Triduum. Podziękowanie dla Ks. Krzysztofa i LSO za przygotowanie asyst na liturgię. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do „Bożego Grobu” i „Ciemnicy”,  za złożone dary w naturze dla potrzebujących. Podziękowania dla Parafialnego Oddziału Caritas za wszelką troskę i niesioną pomoc dla ubogich. Wszystkim – za życzliwość, pomoc i ofiarę, za to doświadczenie troski o dobro naszej wspólnoty parafialnej – najserdeczniejsze: „Bóg zapłać!”.

2.     Nowenna do Bożego Miłosierdzia do soboty 27 kwietnia włącznie, po Mszy św. wieczornej.

3.     Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Św. według porządku niedzielnego. Tradycyjnie naszymi ofiarami składanymi na tacę, wspieramy Papieski Wydział Teologiczny i Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

4.     We wtorek po Mszy św. wieczornej zbiórka dla ministrantów i lektorów.

5.     W czwartek 25 kwietnia, zapraszamy na spotkanie Grupy modlitewnej   św. Ojca Pio, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

6.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość ….

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 20.04.2019 13:56   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej - 14 kwietnia 2019 r.

                                                                      

       

Ogłoszenia.

 

 

1.     Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15.

2.     Plan Uroczystości Triduum Paschalnego:

·        Wielki Czwartek, 18.04 nie  ma Mszy Św. rano. Spowiedź św. od godz. 17.15 do 17.45. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji „Ciemnicy”          i adoracja do godz. 19.30.

·        Wielki Piątek, 19.04 – adoracja w „Ciemnicy” od godz. 8.00. O godz. 15.00 rozpoczęcie nowenny do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku Męki Pańskiej o godz. 18.00. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji „Grobu Pańskiego”. Po liturgii Gorzkie Żale. Od godz. 20.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rozważaniami Męki Pańskiej. Zakończenie adoracji o godz. 21.00. Spowiedź św. od godz. 15.00 do 15.45 oraz od godz. 17.15 do 17.45. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja. Ofiary składane przy adoracji Krzyża w Wielki Piątek będą przeznaczone na Ziemię Świętą.

·        Wielka Sobota, 20.04 – adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00. O godz. 9.00 wspólna adoracja połączona z nowenną do Bożego Miłosierdzia. Święcenie pokarmów od godz. 9.30 do godz. 15.00 (co 15 minut). Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą świec na liturgię, abyśmy mogli przeżyć uroczyście nasze osobiste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Spowiedź św. w Wielką Sobotę od godz. 9.30 do 12.00 oraz od godz. 18.15 do 18.45.

3.     W Wielki Czwartek i Sobotę Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

4.      Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 21.04Uroczysta Procesja Rezurekcyjna i Msza Św. o godz. 6.00. Prośba o wcześniejsze przygotowanie baldachimu, sztandarów, figurek na procesję rezurekcyjną. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę (nie będzie Mszy św. o godz. 7.30). Nowenna do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej.

5.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

6.     W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy: † Julia Wiemann. Wieczny odpoczynek...

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 13.04.2019 12:58   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu - 7 kwietnia 2019 r.

 

 

        Chrystus przynosi nam nadzieję zmartwychwstania i życia. W piątą niedzielę Wielkiego Postu gromadzimy się, by rozważać śmierć, którą sprowadza grzech, ale także, by rozważać życie, które daje nam pokuta i pełne nadziei zaufanie Chrystusowi.

 

Ogłoszenia.

 

 

1.     Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom w Szczególnie Trudnej Sytuacji Życiowej "Iskierka" zaprasza na organizowany w dzisiejszą niedzielę, na terenie naszej Parafii, w godz. od 8.00 do 14.00  kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez wychowanków oraz sprzedaż ciast w kawiarence parafialnej. Zebrane ofiary będą przeznaczone na zakup potrzebnych dzieciom pomocy szkolnych, książek i zabawek.

2.     Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15.

3.     We wtorek 9 kwietnia na godz. 18.30 zapraszamy Rodziców dzieci, które w tym roku przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. na zebranie organizacyjne. Obecność przynajmniej jednego z rodziców jest obowiązkowa

4.     W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 i 17.00 (dla dzieci). Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 18.30. Natomiast w najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii. Tradycyjne rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 19.00 na rogu ulic Kościuszki i Chudoby. Przejdziemy ulicami: Chudoby, Brzeską i Więckowskiego. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą świec na Drogę Krzyżową.

5.     Bóg zapłać za składane do puszki ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz za składane do kosza dary  przeznaczone są na pomoc ubogim.

6.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem : „GN” z filmem pt. "Ignacy Loyola" - Żołnierz, Grzesznik, Święty; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 05.04.2019 19:49   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu - 31 marca 2019 r.

 

        Czwarta niedziela Wielkiego Postu jest nazywana niedzielą "Laetare", czyli niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony "Raduj się Jerozolimo".

        Powód do dzisiejszej radości jest jeden: jest nim miłość Boga do nas, objawiona w Chrystusie, który przez swoją ofiarę pojednał nas z Ojcem. Składajmy Bogu ofiarę dziękczynienia za jego nieskończoną miłość.

        

Ogłoszenia.

 

1.     Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15.

 

2.     Droga krzyżowa w piątki o godz. 9.00, 17.00 (dla dzieci) i 18.30.

 

3.     Bóg zapłać za składane do puszki ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz za składane do kosza dary  przeznaczone są na pomoc ubogim.

 

4.     W środę 3 kwietnia swoje imieniny obchodzi Ks. Proboszcz. Z tej okazji podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji Ks. Proboszcza i złożymy Mu nasze życzenia.

 

5.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do NSPJ w pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00. W pierwszy piątek kapłani odwiedzą chorych z Komunią św. po domach. Nabożeństwo Fatimskie w pierwszą sobotę  miesiąca po Mszy św. o godz. 8.30.

 

6.     Szkoła "Zdrój", Szkoła "Iskry" oraz Przedszkole "Zdrój" zapraszają na dzień otwarty 6 kwietnia o godz. 11.00, podczas którego rozpocznie się rejestracja  proponująca ciekawą inicjatywę wyścigu rowerowego z udziałem ojców i dzieci "Ojcowie na Start". Szczegóły na plakatach.

 

7.     Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom w Szczególnie Trudnej Sytuacji Życiowej "Iskierka" zaprasza w przyszłą niedzielę, 7.04 w godz. od 8.00 do 14.00 na organizowany na terenie naszej Parafii Kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez wychowanków oraz sprzedaż ciast w kawiarence parafialnej. Zebrane ofiary będą przeznaczone na zakup potrzebnych dzieciom pomocy szkolnych, książek i zabawek.

 

8.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem : „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 30.03.2019 16:30   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu - 24 marca 2019 r.

 

        Okres Wielkiego Postu, to czas pokuty i odnowy wewnętrznej. Jest to święty czas, który wzywa nas do oderwania się od rzeczy ziemskich, a kieruje nasz wzrok ku rzeczom Boskim - nadprzyrodzonym.

        Dzisiejsza Liturgia Słowa ukazuje nam Boga, który nieustannie troszczy się o człowieka. Człowiek nigdy nie był i nie jest obojętny Stwórcy. Bóg w swoim niezgłębionym miłosierdziu nieustannie znajduje miejsce dla człowieka. Nie pozostawia nas samych sobie.

 

Ogłoszenia.

 

1.     W dzisiejszą III Niedzielę Wielkiego Postu, przeżywamy XIV Wrocławską Niedzielę Hospicyjną. Pod wrocławskimi kościołami przeprowadzana jest kwesta na rzecz chorych, umierających na raka, a zebrane fundusze przeznaczone będą na potrzeby chorych. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

 

2.     Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 17.15.

 

3.     W tygodniu w liturgii:

·        poniedziałek, 25.03 - uroczystość Zwiastowania NMP;

 

4.     W poniedziałek 25.03, spotkanie Grupy modlitewnej św. O. Pio. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

 

5.     W ostatni wtorek miesiąca 26 marca, modlitwa wypominkowa za zmarłych o godz. 17.30, później Msza św. wspólna w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w wypominach. Kartki z imionami naszych zmarłych można złożyć przed nabożeństwem do zakrystii.

 

6.     Nabożeństwo Drogi krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 9.00,   17.00 (dla dzieci) i 18.30.

 

7.     Bóg zapłać, za składane do puszki przy wyjściu z kościoła, ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz za składane dary do kosza, które jako jałmużna wielkopostna, przeznaczone są na pomoc ubogim z naszej wspólnoty parafialnej.

 

8.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem : „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

 

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 23.03.2019 15:52   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2019 r.

 

        Pan Bóg w Jezusie Chrystusie na Górze Przemienienia objawia nam swoją chwałę i przypomina: kto słucha Jezusa, ten słucha samego Boga. 

        Przemienienie na Górze Tabor dla Pana Jezusa było światłem na drogę krzyża, która będzie Jego dobrowolnym darem i ofiarą miłości. Taką drogę ma przejść także każdy chrześcijanin, który się karmi i umacnia Słowem i Ciałem Pańskim na Eucharystii.

 

Ogłoszenia.

 

1.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. W tygodniu Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.30 lub 18.00. We wtorek o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla chorych, połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Gorąca prośba o pomoc chorym w dotarciu na tę Mszę św. Spowiedź św., w wyznaczonych godzinach, we wszystkie dni rekolekcji. Zakończenie rekolekcji i uroczyste błogosławieństwo połączone z odpustem rekolekcyjnym w środę 20 marca. W ten też dzień ofiary składane na tacę, na zakończenie rekolekcji, przeznaczone będą na działalność duszpasterską w Parafii Księdza Rekolekcjonisty. Dzieci swoje rekolekcje mają według planu jaki otrzymały w szkole. Zaplanujmy tak nasze obowiązki i zajęcia, abyśmy wszyscy mogli jak najowocniej skorzystać z tego czasu łaski. Szczegółowe informacje o rekolekcjach znajdziemy na plakatach i na stronie internetowej parafii.

2.     Dzisiejsza Niedziela to dzień modlitwy, pokuty i solidarności z Misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła została wystawiona puszka. Bóg zapłać za składane ofiary na rzecz Misji i Misjonarzy.

3.     Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 17.15.

4.     Nasza parafialna CARITAS, w ramach działalności dobroczynnej, rozprowadza wielkanocne świece - Paschaliki. Włączmy się przez dar wielkopostnej jałmużny w pomoc ubogim, organizowaną przez naszą Parafialną i Diecezjalną Caritas. Wystawiony jest też kosz na dary dla ubogich z naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca.

5.     Nabożeństwo Drogi krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 9.00, 17.00 (dla dzieci) i 18.30.

6.     Za tydzień, w niedzielę, w dniu 24 marca br. odbędzie się XIV Wrocławska Niedziela Hospicyjna. Pod wrocławskimi kościołami na rzecz chorych, umierających na raka, kwestować będą wolontariusze, a zebrane fundusze przeznaczone będą na potrzeby chorych. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

7. Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe  Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 16.03.2019 17:10   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2019 r.

                                                                      

        Pan Jezus, będąc kuszonym na pustyni, oparł się na słowie Bożym. I to jest dla nas podpowiedź, jak w takich trudnych pustynnych chwilach nie zwątpić, ale pozostać wiernym Panu Bogu.

         Rozpoczynający się Wielki Post jest dobrym momentem, żeby częściej sięgać po Słowo Boże i w nim szukać światła i umocnienia na trud codziennego życia.

Ogłoszenia.

 

1.     Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 17.15.

2.     Jak w poprzednich latach nasza parafialna CARITAS, w ramach działalności dobroczynnej, rozpoczyna rozprowadzanie Paschalików - wielkanocnych świec, które poświęcone mogą zapłonąć na naszych stołach w czasie Wielkanocnego śniadania, a jako znak modlitwy i pamięci stanąć na grobach naszych Drogich Zmarłych.  Nie przechodźmy obojętnie, włączmy się przez dar wielkopostnej jałmużny w pomoc ubogim, organizowaną przez naszą Parafialną i Diecezjalną Caritas. Wystawiony jest też kosz na dary dla ubogich z naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca.

3.     Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w środę 13 marca br. po Mszy św. wieczornej.

4.     Nabożeństwo Drogi krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 9.00, 17.00 (dla dzieci) i 18.30.

5.     W przyszłą II Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Dzieci swoje ćwiczenia rekolekcyjne odprawiać będą według planu jaki otrzymały w szkołach. Natomiast rekolekcje dla dorosłych rozpoczną się na wszystkich Mszach św. w przyszłą niedzielę 17 marca. W tygodniu Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.30 lub 18.00. We wtorek 19 marca o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla chorych, połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Spowiedź św., w wyznaczonych godzinach, we wszystkie dni rekolekcji. Zakończenie rekolekcji i uroczyste błogosławieństwo połączone z odpustem rekolekcyjnym w środę 20 marca. W ten też dzień ofiary składane na tacę, na zakończenie rekolekcji, przeznaczone będą na działalność duszpasterską w Parafii Księdza Rekolekcjonisty. Zaplanujmy tak nasze obowiązki i zajęcia, abyśmy wszyscy mogli jak najowocniej skorzystać z tego czasu łaski. Rekolekcje dla dzieci i dorosłych poprowadzi Ks. Paweł Čopar CM. Szczegółowe informacje o rekolekcjach znajdziemy na plakatach i na stronie internetowej parafii.

6. Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 09.03.2019 16:45   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII Niedziela Zwykła - 3 marca 2019 r.

                                                                      

         Wśród   naszych   trosk   doczesnych,   w   ten   święty   dzień,   pamiątkę zmartwychwstania, przychodzimy na Mszę św., bo jesteśmy pewni, że Bóg troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Niech więc ta Najświętsza Ofiara będzie znakiem naszej ufności wobec Boga, który w swym ręku ma nasze losy i wie, czego nam potrzeba do życia duchowego i doczesnego.

 

Ogłoszenia.

 

1.     Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary do puszki na rzecz działalności charytatywnej naszego Parafialnego Caritas. Zmiana tajemnic i wspólna modlitwa różańcowa dzisiaj o godz. 17.30.

2.     W tygodniu w liturgii:

·        poniedziałek, 4.03 - święto Świętego Kazimierza, Królewicza;

3.     We wtorek 5 marca zapraszamy Rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św. na zebranie organizacyjne, które odbędzie się w naszym kościele o godz. 18.30. Obecność przynajmniej jednego z Rodziców jest obowiązkowa.

4.     W tym tygodniu środą popielcową, 6.03 rozpoczynamy Wielki Post. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 8.30, 18.00 i 19.30. W tym dniu obowiązuje wierzących post ścisły (co do ilości i jakości) i abstynencja. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą, jako jałmużna postna, na cele dobroczynne w naszej diecezji.

5.     Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki odprawiać będziemy Drogę krzyżową o godz. 9.00 , 17.00 - dla dzieci i o godz. 18.30 z możliwością adoracji Najświętszego Sakramentu, na którą szczególnie zapraszamy dorosłych, studentów, młodzież i kandydatów do bierzmowania. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

6.     Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Wrocławskiej informuje o rozpoczęciu zapisów na kolejną edycję kursu. Rozpoczęcie w niedzielę 10 marca br. o godz. 17.30. Zgłoszenia na kurs odbywają się poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie internetowej Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej.

7.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem : „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 02.03.2019 12:27   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

Strona:

Archiwum newsów
 
Sebastian Skowron ® All Rights Reserved
Logo Facebook

PAXcms. 0.0200

page counter