Strona główna | Ogłoszenia | Gazetka

Login:
Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2017
 
 
 
 
 
2016
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2015
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2014
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Msze Święte:


   Niedziele i Święta:

7:30, 9:30, 11:00 (dla dzieci), 12:30, 18:00
 

   Dni powszednie:

 8:30 i 18:00


Spowiedź Święta:


Codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
W pierwszy piątek od godz. 8:00 i od godz. 17:00

Kancelaria:
 

   poniedziałki i czwartki:

18:30 - 19:30


   soboty:

9:00 - 9:30

 

Adres:


kontakt@misjonarze-wroclaw.pl
ul. Krakowska 44/46
50-425 Wrocław
tel. (71) 342-69-70

Archidiecezja Wrocławska
Archidiecezja Wrocławska
Zgromadzenie Misji
Zgromadzenie Misji
Seminarium Księży Misjonarzy
Seminarium Księży Misjonarzy
Rodzina Wincentyńska
Rodzina Wincentyńska

Radio Rodzina
Radio Rodzina
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny
Katolicka Agencja Informacyjna
Katolicka Agencja Informacyjna
Brewiarz
Brewiarz


 
Witaj na stronie - Strona parafii św. Józefa Rzemieślnika

Rocznica logo

 

W związku z ustwawą o Ochronie Danych Osobowych od dnia 25 maja 2018 r. publikowanie intencji Mszy św. w internecie zostaje  wstrzymane.

 
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła - 17 czerwca 2018 r.

 

         Pan Bóg pragnie naszego rozwoju w każdej sferze. O rozwoju mówi dziś cała liturgia słowa, prowadząc do prawdy o Bożym Królestwie. Ono rośnie, bo  zostało zasiane na glebie naszego serca wraz z łaską wiary.

         To Pan Bóg złożył w nas skarb i sam dba o jego wzrost, wymagając jedynie trwania w jedności z Nim i słuchania Jego słowa.

 

Ogłoszenia.

 

 

1.     Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ odprawiamy w niedzielę pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

2.     W tygodniu w liturgii:

·        czwartek, 21.06 - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

3.     Kończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Nauczycieli, Rodziców i Uczniów do wspólnej modlitwy we czwartek 21 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00, by wspólnie prosić o błogosławieństwo Boże na czas wakacji.

4.     Spotkanie Grupy modlitewnej św. Ojca Pio odbędzie sie w najbliższy piątek 22 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

5.     W sobotę 23 czerwca przypada Dzień Ojca, w naszych modlitwach polecajmy, przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa, każdego tatę prosząc o błogosławieństwo Boże dla żyjących ojców i łaskę życia wiecznego dla zmarłych.

6.     W najbliższą niedzielę 24 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00, podczas której zagra nasz Zespół Młodzieżowy,  obrzęd rozesłania Skautów Europy na obozy wakacyjne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie ludzi młodych.

7.     Decyzją Księdza Wizytatora Zgromadzenia Księży Misjonarzy kończy pracę duszpasterską w naszej parafii Ks. Tomasz Dulski CM. Naszą wdzięczność i podziękowania za zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, którą podejmował Ks. Tomasz jako wikariusz, katecheta, opiekun Grupy św. O. Pio, Liturgicznej Służby Ołtarza, duszpasterz młodzieży i studentów, Młodzieżowego Zespołu Muzycznego oraz duchowy opiekun V Drużyny Wrocławskiej Skautów Europy, wyrazimy w niedzielę 1 lipca br. podczas Mszy św. o godz. 12.30.

8.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 16.06.2018 11:16   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X Niedziela Zwykła - 10 czerwca 2018 r.

                                                                      

         Zło znalazło sobie na stałe prawo obywatelstwa w świecie. Każdego dnia ocieramy się o nie, a także sami doświadczamy go na sobie. Swymi korzeniami sięga ono grzechu pierworodnego, o którym w obrazowy sposób opowiada dziś autor księgi Rodzaju.

         Słuchając słowa Bożego, wypełniając wolę Bożą, na nowo odkrywamy naszą godność i powołanie do życia w przyjaźni z Bogiem i do wiecznego szczęścia.

Ogłoszenia.

 

 

1.     "Uśmiech bez granic" to akcja organizowana przez wrocławską Caritas, która w setną rocznicę odzyskania niepodległości zaprasza dzieci z polskich rodzin z Żytomierza na Ukrainie na wakacyjny wypoczynek w Ulinii nad Bałtykiem. Koszt pobytu jednego dziecka to 1250 zł. Z tej okazji nasza Parafialna Caritas przeprowadza w dzisiejszą niedzielę zbiórkę do puszek na ten cel. Włączając naszą wspólnotę Parafialną w to dzieło, niech będzie to nasz gest solidarności z rodakami na wschodzie. Bóg zapłać za ofiarność.

2.     Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ odprawiamy w niedzielę i uroczystości pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

3.     W tygodniu w liturgii:

·      poniedziałek, 11.06 - wspomnienie św. Barnaby, Apostoła;

·        środa, 13.06 - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Jest to 13 dzień miesiąca czerwca. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 połączoną nabożeństwem czerwcowym i procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

·        czwartek, 14.06 - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

4.     W sobotę, 16 czerwca przypada 5. rocznica ingresu i przejęcia posłannictwa Pasterza naszej Archidiecezji przez J.E. Księdza Arcybiskupa Metropolitę Józefa Kupnego. Tego dnia Ksiądz Arcybiskup Metropolita będzie przewodniczył o godz. 11.00 w Katedrze Wrocławskiej koncelebrowanej Mszy Świętej, w ramach której  będzie dziękował Bogu Wszechmogącemu za wszelkie dobro, będzie też prosił o dalszą opiekę, by dobry Bóg wspierał swoją łaską Jego inicjatywy i przedsięwzięcia podejmowane w trosce o zbawienie powierzonych sobie wiernych. Zapraszamy do licznego udziału Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej.

5.     W przyszłą niedzielę, 17 czerwca, podczas  Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do pierwszej Komunii św. Po Mszy św. dzieci otrzymają Pamiątki Komunijne.

Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 09.06.2018 11:09   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IX Niedziela Zwykła - 3 czerwca 2018 r.

                                                                      

         Chrystus dzisiaj dalej głosi Ewangelię i kieruje do nas przez Kościół swe słowa, by umocnić naszą wiarę. W czasie każdej Mszy św. mamy słuchać Jego głosu, aby potem w życiu wypełniać wskazania, jakie nam daje. Kto słucha Boga, opiera swe życie na mocnym fundamencie, a jego wiara ostoi się wśród wichrów przeciwności i zmieniających się warun­ków życia.

       

Ogłoszenia.

 

 

1.     W dzisiejszą Niedzielę w kościele w Polsce przeżywamy Święto Dziękczynienia. W ten dzień przeprowadzona jest zbiórka do puszek, z której ofiary, jak co roku, zostaną przeznaczone na kontynuację prac w Świątyni Opatrzności Bożej - Wotum Narodu za uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Bóg zapłać za ofiarność.

2.     Jeszcze raz serdeczne: „Bóg zapłać!” dla wszystkich, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego przeżycia procesji Bożego Ciała. Bogu chwała i dzięki za naszą wspólną modlitwę na ulicach naszej parafii. Trwajmy w tym duchu uczestnicząc w oktawie Bożego Ciała. Dzisiaj procesja pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, a do czwartku włącznie, procesja Eucharystyczna po Mszy św. wieczornej. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

3.     Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ odprawiamy w niedzielę i uroczystości pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

4.     W tygodniu w liturgii:

·        wtorek, 5.06 - wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męczennika;

·        piątek, 8.06 - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

·        sobota, 9.06 - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;

5.     "Uśmiech bez granic" to akcja organizowana przez wrocławską Caritas, która w setną rocznicę odzyskania niepodległości zaprasza dzieci z polskich rodzin z Żytomierza na Ukrainie na wakacyjny wypoczynek w Ulinii nad Bałtykiem. Koszt pobytu jednego dziecka to 1250 zł. Z tej okazji nasza Parafialna Caritas, w przyszłą niedzielę 10 czerwca, kwestować będzie na ten cel. Włączając naszą wspólnotę Parafialną w to dzieło, niech będzie to nasz gest solidarności z rodakami na wschodzie.  

6.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 01.06.2018 16:54   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 27 maja 2018 r.

                                                                      

         Bóg jest tajemnicą. Objawił jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać wszystkim udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca.

         W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę ofiarę, trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca.

 

Ogłoszenia.

 

 

1.     Nabożeństwa majowe ku czci NMP dzisiaj i w czwartek 31.05 o godz. 17.30, w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej.

2.     W tygodniu w liturgii:

·        wtorek, 29.05 - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

·        piątek, 1.06 - wspomnienie św. Justyna, męczennika

3.     Spotkanie Grup św. Ojca Pio oraz Apostolatu Maryjnego odbędzie sie w najbliższy poniedziałek 28 maja br. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.     We wtorek, 29.05 - ostatni miesiąca, modlitwa wypominkowa za zmarłych o godz. 17.30, później Msza św. wspólna w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w wypominach. Kartki z imionami naszych zmarłych można złożyć przed nabożeństwem do zakrystii.

5.     W czwartek 31 maja br. przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 12.00 (przy kapliczce na zakończenie procesji) i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 9.30, wyznając naszą wiarę, pójdziemy za Chrystusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii: Krakowską, Na Niskich Łąkach, Rakowiecką. W tych samych miejscach, co zawsze ustawmy ołtarze: pierwszy na parkingu przy kościele; drugi Na Niskich Łąkach koła domu Państwa Nawolskich - o pomoc w przygotowaniu prosimy Gospodarzy oraz osoby z Apostolatu Maryjnego i Żywego Różańca; trzeci przy domu Państwa Zientarów ul. Rakowiecka - o pomoc w przygotowaniu prosimy Gospodarzy i Sąsiadów; czwarty przy kapliczce - o pomoc w przygotowaniu prosimy Państwa Białuckich, osoby z Caritasu oraz Sąsiadów. Gorąca prośba o przygotowanie baldachimu, sztandarów, chorągwi, figurek. Zapraszamy do procesji: dorosłych, młodzież, dzieci, LSO do asysty, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, dziewczynki do sypania kwiatków. Niech nasze zaangażowanie w przygotowanie i przeżycie tej procesji, będzie prawdziwym wyznaniem wiary! W Oktawie Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna w tygodniu, w dni powszednie, po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę, pół godziny przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.30.                                                                                               

6.     Fundacja na Rzecz Rozwoju Młodzieży "Młodzi Młodym" oraz organizatorzy z wrocławskich Wspólnot Katolickich zapraszają na Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w Boże Ciało 31 maja br. o godz. 19.00, na placu Wolności we Wrocławiu.

7.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do NSPJ w pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 8.30. Ks. Andrzej odwiedzi chorych w domach w pierwszy piątek 1 czerwca; Ks. Tomasz w piątek 8 czerwca. Nabożeństwo Fatimskie w pierwszą sobotę  miesiąca po Mszy św. o godz. 8.30.

8.     Od piątku 1 czerwca rozpoczniemy odprawiać nabożeństwa ku Czci NSPJ w niedzielę i uroczystości pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

9.     W przyszłą niedzielę, 3.06 - pierwszą miesiąca czerwca - w kościele w Polsce przeżywać będziemy Święto Dziękczynienia. W ten dzień zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, z której ofiary, jak co roku, zostaną przeznaczone na kontynuację prac w Świątyni Opatrzności Bożej - Wotum Narodu za uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

10.           Także w przyszłą niedzielę  zmiana tajemnic różańcowych w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.

11.           Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…


 

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 24.05.2018 15:28   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   
Intencje mszalne

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 13.05.2018 r.

7.30

† Otylia

9.30

† Eugeniusz Ujejski (od rodziny Grabowskich z Ujazdu)

11.00

† Mieczysław (3 rocz. śm.), Antonina i Mariola

12.30

Z podziękowaniem za szczęśliwe rozwiązanie, z prośbą o błogosławieństwo dla Kamila i całej Rodziny

18.00

† zmarli z rodzin Onoszko, Kulka i Parczyńskich (gr. 12)

Poniedziałek - 14.05.2018 r.

8.30

† zmarli z rodzin Onoszko, Kulka i Parczyńskich (gr. 13)

18.00

† Józef Aksamit

18.00

† Aleksander Bugajski

Wtorek - 15.05.2018 r.

8.30

† zmarli z rodzin Onoszko, Kulka i Parczyńskich (gr. 14)

18.00

O błogosławieństwo Boże dla kapłanów

18.00

† zmarli z naszych rodzin, których imion nie pamiętamy

Środa - 16.05.2018 r.

8.30

† zmarli z rodzin Onoszko, Kulka i Parczyńskich (gr. 15)

18.00

Dziękczynno-błagalna w intencji ks. Proboszcza z racji 20 rocznicy święceń kapłańskich z prośbą o dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej (intencja od Parafian)

18.00

† zmarli z naszych rodzin, których imion nie pamiętamy

Czwartek - 17.05.2018 r.

8.30

† Zofia i Franciszek, Marian, Józef, Henryk

18.00

W intencji Parafian

18.00

† zmarli z rodzin Onoszko, Kulka i Parczyńskich (gr. 16)

Piątek - 18.05.2018 r.

8.30

Dziękczynno-błagalna w intencji brata Jerzego z racji imienin z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże

8.30

† zmarli z naszych rodzin, których imion nie pamiętamy

18.00

† zmarli z rodzin Onoszko, Kulka i Parczyńskich (gr. 17)

00.00

W intencji Parafian

Sobota - 19.05.2018 r.

8.30

† zmarli z rodzin Onoszko, Kulka i Parczyńskich (gr. 18)

18.00

† Kazimierz Siwek (8 rocz. śm.) oraz rodzice Zofia i Michał, Konstancja i Kazimierz oraz zmarli z rodziny

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 12.05.2018 10:31   Kategoria: Intencje mszalne   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 13 maja 2018 r.

                                                                      

                Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia. Chrystus wstąpił do nieba i zasiadł po prawicy Ojca. W Jego imię apostołowie głoszą wszystkim narodom zbawienie. Dzięki zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu dzieło Chrystusa trwa w Kościele, a On sam jest obecny w zwiastowanej na całym świecie Ewangelii.   

Ogłoszenia.

1.     Dzisiaj w ramach nabożeństwa majowego o godz. 17.30, z racji 13 dnia miesiąca maja, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.     W tygodniu w liturgii:

·        poniedziałek, 14.05 - święto św. Macieja, Apostoła;

·        środa, 16.05 - święto św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski.

3.     Nabożeństwa majowe ku czci NMP odprawiamy w niedziele pół godziny przed Mszą św. wieczorną  o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

4.     Noc Muzeów w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów to jedno z najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych na świecie. Z tej okazji w sobotę 19-go maja swoje drzwi otworzą muzea, wystawy, galerie i inne instytucje kultury. Natomiast w piątek 18-go maja zapraszamy na wydarzenie Nocy Muzeów do naszego kościoła na godz. 21.30. Szczegóły widnieją na plakatach, ulotkach znajdujących się przy wyjściu oraz na parafialnej stronie internetowej.

5.     W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii Św. Pamiętajmy w modlitwach o dzieciach, które po raz pierwszy przyjmą Chrystusa Eucharystycznego do swoich serc. Aby umożliwić jak najlepszy udział rodzinom i gościom dzieci pierwszokomunijnych, prosimy, aby pozostali wierni wybrali wyjątkowo inną godzinę Mszy św.

6.     Zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV i AGD. Zbiórka będzie miała miejsce przy kościele do czwartku 17 maja do godz. 12.00. Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego przez parafię sprzętu. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

7.     Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…


VI Niedziela Wielkanocna - 6.05.2018 r.

7.30

† Maria, Jan i Krzysztof

9.30

† Eugeniusz Ujejski (od uczestników pogrzebu)

11.00

† Stanisław Urbaniak (od uczestników pogrzebu)

12.30

† Stefania Fedorowicz, Bronisława Siry oraz zmarli z rodziny i znajomi

18.00

† zmarli z rodzin Onoszko, Kulka i Parczyńskich (gr. 5)

Poniedziałek - 7.05.2018 r.

8.30

† zmarli z rodzin Onoszko, Kulka i Parczyńskich (gr. 6)

18.00

O zdrowie, potrzebne łaski dla Grażyny, Angeliny i Filipa

18.00

† Aleksander Bugajski

Wtorek - 8.05.2018 r.

8.30

† zmarli z rodzin Onoszko, Kulka i Parczyńskich (gr. 7)

8.30

† zmarli z naszych rodzin, których imion nie pamiętamy

18.00

Błagalna w intencji Janiny w sprawie Bogu wiadomej

Środa - 9.05.2018 r.

8.30

† Józef Aksamit

18.00

† zmarli z rodzin Onoszko, Kulka i Parczyńskich (gr. 8)

Czwartek - 10.05.2018 r.

8.30

W intencji Parafian

18.00

† zmarli z rodzin Onoszko, Kulka i Parczyńskich (gr. 9)

Piątek - 11.05.2018 r.

8.30

† zmarli z rodzin Onoszko, Kulka i Parczyńskich (gr. 10)

18.00

† Stanisław Wszelaki (7 rocz. śm.)

Sobota - 12.05.2018 r.

8.30

† zmarli z rodzin Onoszko, Kulka i Parczyńskich (gr. 11)

18.00

W intencji Domowego Kościoła - Msza św. Jubileuszowa

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 04.05.2018 20:25   Kategoria: Intencje mszalne   
Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna - 6 maja 2018 r.

                                                                      

        Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie mocą Ducha Świętego sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego.    

 

Ogłoszenia.

 

 

1.     Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Tradycyjnie zbiórka ofiar dla naszego Caritas Parafialnego na rzecz działalności charytatywnej. Bóg zapłać za ofiarność

2.     Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta jest organizacją katolicką, która zajmuje się osobami bezdomnymi w całej Polsce. Koło Wrocławskie Towarzystwa prowadzi 6 placówek dla osób bezdomnych - zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet oraz matek z dziećmi. Dzisiaj po Mszach św. Wolontariusze z Towarzystwa Pomocy im. św. Alberta będą rozdawać ulotki z prośbą o wsparcie dla osób bezdomnych. Wyrażając uznanie dla działań podejmowanych przez Towarzystwo polecamy tę sprawę uwadze i ofiarności wiernych.

3.     Nabożeństwa majowe ku czci NMP odprawiamy w niedziele pół godziny przed Mszą św. wieczorną  o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

4.     W liturgii we wtorek, 8.05 uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

5.     Na Przedmieściu Oławskim rozpoczyna swoją działalność Klub Seniora, który mieści się przy ul. Komuny Paryskiej 96 we Wrocławiu. Organizatorzy zapraszają Seniorki i Seniorów na spotkanie w najbliższy wtorek 8 maja br. od godz. 16.30 do 18.00. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakacie wywieszonym w gablotce i na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

6.     W piątek 11.05 w ramach nabożeństwa majowego kolejny dzień Nowenny Jubileuszowej z racji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

7.     W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca maja. W ramach nabożeństwa majowego o godz. 17.30 procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Polecamy prasę katolicką wyłożoną pod chórem: „GN”; „Niedziela”;   L’Osservatore Romano, Nowe Życie, dla dzieci Mały Gość Niedzielny…

Autor: ksProboszcz   Czas dodania: 04.05.2018 20:25   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

Strona:

Archiwum newsów
 
Sebastian Skowron ® All Rights Reserved
Logo Facebook

PAXcms. 0.0110

page counter